Як інспектор допоміг працівниці не втратити виплати у зв’язку із вагітністю та пологами

Альбіна (ім’я змінене) з особистих причин вирішила припинити діяльність фізичної особи – підприємця у Кропивницькому. Жінка, як і належить, попередила всіх працівників про майбутнє вивільнення через два місяці.

Проте одна її працівниця – Світлана (ім’я змінене) розповіла, що вагітна і що її відпустка по вагітності розпочнеться за тиждень до звільнення.

Альбіна не знала як діяти за таких обставин, тому звернулась до Управління інспекційної діяльності у Кіровоградській області.

Там Альбіна дізналася, що е-лікарняні з’являються автоматично одразу після створення медичного висновку, якщо пацієнт є застрахованою особою, тобто офіційно працевлаштований. Сповіщення про відкритий е-лікарняний надходить роботодавцю в кабінеті страхувальника на вебпорталі Пенсійного фонду та доступний для перегляду у день створення. Лікарняний одразу матиме статус “Закритий”, а після завершення терміну тимчасової непрацездатності його статус зміниться на “Готовий до сплати”.

З цього моменту е-лікарняний є підставою для призначення матеріального забезпечення. Прийняти по ньому рішення необхідно упродовж 10 календарних днів з дня закінчення періоду тимчасової непрацездатності. Подати заяву-розрахунок до Пенсійного фонду – не пізніше 5 робочих днів з моменту прийняття рішення про призначення матеріального забезпечення комісією.

Інспектор також наголосила, що у випадку повної ліквідації звільнити вагітну або яка в декреті жінку можна тільки за умови її працевлаштування.

Тоді Альбіна вирішила не поспішати із закриттям підприємницької діяльності до вирішення питання із працевлаштуванням її працівниці.

Світлана отримала відпустку у зв’язку з вагітністю та пологами, яка була оплачена Пенсійним фондом.

Незабаром Альбіна знайшла можливість працевлаштувати Світлану до іншого роботодавця та припинила свою діяльність.

 

Державна служба України з питань праці

 

 

  

Департамент соціального захисту населення Кіровоградської обласної адміністрації 

 

 

 Управління Головдержслужби України в Кіровоградській області

 

ОУНБ Д.І. Чижевського (іноформаційна платформа з питань праці)