Працівникам харчоблоків та відповідальним за електрогосподарство в закладах освіти - про організацію охорони праці на робочих місцях

Про організацію охорони праці на робочих місцях у закладах соціально-культурної сфери поінформувала працівників харчоблоків та відповідальних за електрогосподарство ряду закладів освіти м. Кропивницького фахівець Управління інспекційної діяльності у Кіровоградській області.

 

Інспектор звернула увагу на ризики травмування:

підвищене фізичне навантаження;

замикання в електричній мережі;

небезпека вибуху парового, газового обладнання;

отруєння продуктами горіння;

підвищена температура повітря робочої зони тощо.

Також надані роз’яснення, щодо роботи на харчоблоці допускаються особи у віці, не молоде 18 років, які пройшли спеціалізовану підготовку, мають II групу електробезпеки, згідно з Правилами технічної експлуатації електроустановок споживачів та не мають протипоказань за станом здоров’я. На харчоблоці повинні бути у наявності укомплектована медична аптечка, справні стандартні світильники, припливно-витяжна вентиляція, заземлення електроприладів, наявність діелектричних гумових килимків на підлозі біля електроприладів й електроустаткування та дерев’яних решіток на підлозі.

Керівникам закладів вручили Пам’ятку роботодавцю щодо організації виконання робіт підвищеної небезпеки під час воєнних (бойових) дій і чек-лист для самоперевірки закладів.

 

Державна служба України з питань праці

 

 

  

Департамент соціального захисту населення Кіровоградської обласної адміністрації 

 

 

 Управління Головдержслужби України в Кіровоградській області

 

ОУНБ Д.І. Чижевського (іноформаційна платформа з питань праці)