Відкриваються нові підприємства і робочі місця: чи можна пройти стажування безоплатно?

За статистикою після 24 лютого 2022 року в Україні з’явилося понад 51 тисячу нових підприємців: 43 тисячі ФОП та 8 тисяч юридичних осіб. Допомогти в розвитку бізнесу під час війни намагається держава та міжнародні організації – за допомогою грантів. Умовами отримання грантового фінансування може бути створення робочих місць, сплата податків, ведення діяльності протягом кількох років. Подати заявку на грант можуть громадяни України, що мають статус ФОП або є юридичними особами. Шанси на отримання гранту значно зростають, якщо заявники не мають боргів перед державою, не є банкрутами, не перебувають під санкціями, не ведуть діяльність у російській федерації та на окупованих територіях.

У випадку необхідності здійснення добору працівників чимало роботодавців намагаються залучити працівників до так званого «безоплатного стажування». Однак, безоплатне стажування взагалі не передбачене трудовим законодавством.

Стажування без трудового договору можливе у визначених законом випадках, - пояснює начальник відділу з питань праці Управління інспекційної діяльності у Кіровоградській області Олена Хіміч.

Голова Держпраці Ігор Дегнера у прямому ефірі телеканалу Київ – про особливості праці неповнолітніх під час літніх канікул

Голова Держпраці Ігор Дегнера у прямому ефірі телеканалу Київ розповів про особливості праці неповнолітніх під час літніх канікул, а також що необхідно знати роботодавцю при оформленні на роботу таких працівників.

 

 

Як інспектор допоміг працівниці не втратити виплати у зв’язку із вагітністю та пологами

Альбіна (ім’я змінене) з особистих причин вирішила припинити діяльність фізичної особи – підприємця у Кропивницькому. Жінка, як і належить, попередила всіх працівників про майбутнє вивільнення через два місяці.

Проте одна її працівниця – Світлана (ім’я змінене) розповіла, що вагітна і що її відпустка по вагітності розпочнеться за тиждень до звільнення.

Альбіна не знала як діяти за таких обставин, тому звернулась до Управління інспекційної діяльності у Кіровоградській області.

Для фахівців Міжрегіонального управління на Кіровоградщині провели тренінг з покращення безпеки та здоров’я

15 травня з державними інспекторами напрямку безпеки праці Управління інспекційної діяльності у Кіровоградській області проведено тренінг на тему «Покращення безпеки та здоров’я на роботі на малих і середніх підприємствах». Захід із використанням конкретних прикладів і методів визначення небезпек та мінімізації професійних ризиків на робочих місцях відбувся за участю заступника начальника Південно-Східного міжрегіонального управління Держпраці Миколи Шамшура та начальника Управління інспекційної діяльності.

Керівникам освітніх закладів - про утримання, експлуатацію та обслуговування електроустановок

З питань утримання, експлуатації та обслуговування електроустановок провів консультативний захід для керівників закладів управління освіти, молоді та спорту Світловодської міської громади фахівець Управління інспекційної діяльності у Кіровоградській області.

 

Державна служба України з питань праці

 

 

  

Департамент соціального захисту населення Кіровоградської обласної адміністрації 

 

 

 Управління Головдержслужби України в Кіровоградській області

 

ОУНБ Д.І. Чижевського (іноформаційна платформа з питань праці)