Перевірка пологового будинку – проведення іспиту на реалізацію основних конституційних прав – на життя та здоров’я

Здоров'я – наша найбільша цінність. Тільки за наявності здоров’я в людини є сили до роботи, спілкування, творчості. Охорона здоров'я є пріоритетним напрямом державної діяльності в Україні. Підсумки перевірки «Пологового будинку ім. Святої Анни №2» в Кіровограді за участю начальника Управління Держпраці в області Сергія Подорожного, головного лікаря медзакладу Володимира Капка, представників обох установ не обмежились суто запланованим заходом, а переросли в дискусію: як реалізується законодавче право на охорону здоров’я, що дається кожному громадянину з народження.

 У складі «Пологового будинку ім. Святої Анни №2» функціонують адміністративно-господарська частина, жіноча консультація №3, акушерське відділення, відділення консервативної гінекології, відділення оперативної гінекології, відділення новонароджених, відділення анестезіології з операційним блоком, центральне стерилізаційне відділення, клінічно-діагностична лабораторія, кабінет ультразвукової діагностики, фізіотерапевтичний кабінет, ренгенкабінет, харчоблок, автогараж на 5 машин, пральня. Чисельність працівників закладу згідно із штатним розкладом складає 236 чоловік.

Володимир Капко акцентував увагу на фінансуванні пологового будинку. За його словами протягом кількох років вкрай недостатньо фінансується придбання інвентарю, дезінфікуючих та миючих засобів, утримання автотранспорту, медикаментів та продуктів харчування. Лікарня систематично дає заявки на потреби медзакладу, але видатки коригуються згідно з міським бюджетом і таким чином виживати доводиться в основному за рахунок благодійного фонду. В той же час, зауважив головний лікар, вчасно неосвоєні кошти міська влада у лікарні забирає.

Адміністрація намагається зекономити кошти, працюючи над втіленням механізмів закупівлі ліків без посередників. У медзакладі відсутня заборгованість із зарплати (щоправда і будь-які нагороди та доплати теж відсутні).

Разом з тим, виявлені під час перевірки 67 порушень(14 із них усунуто було відразу) стосувалися дещо інших проблем: проведення інструктажів без відповідного навчання (роботи на висоті, робота з електроінструментом, електрообладнанням, роботи з посудинами під тиском), непроходження навчання на відповідну групу допуску з електробезпеки, непроходження відповідного навчання та перевірки знань для роботи з посудинами під тиском, з питань спостереження за безпечною та надійною експлуатацією будівель та споруд, не ведеться журнал обліку, перевірки, та випробувань електроінструменту. Також не затверджено інструкцію з безпеки дорожнього руху, первинного (передрейсового) інструктажу для водіїв, ремонт автомобілів здійснюється з порушеннями правил техніки безпеки. Навіть ці на перший погляд незначні порушення здатні призвести до виробничого травматизму та людських жертв. А крім того ще й виявлено факт незабезпечення електрогазозварювальника спецодягом, спецвзуттям та якісним зварювальним апаратом. Відсутня технічна документація на киснепровід. Не проводиться щомісячний оперативний контроль стану киснепроводу з записом в журнал експлуатації трубопроводів. За виявлені порушення головного лікаря притягнуто до адміністративної відповідальності.  

По завершенню підсумків перевірки Сергій Подорожний виказав підтримку та сприяння фахівців Держпраці в оформленні відповідної документації, ініціював проведення у медзакладі превентивних заходів та круглого столу після  ліквідації виявлених порушень.

 

Державна служба України з питань праці

 

 

  

Департамент соціального захисту населення Кіровоградської обласної адміністрації 

 

 

 Управління Головдержслужби України в Кіровоградській області

 

ОУНБ Д.І. Чижевського (іноформаційна платформа з питань праці)