Досвід ПСП у ТОВ «Полтавське»
Керівник сільгосппідприємства ТОВ «Полтавське»(Компаніївський район) після проведених обговорень у колективі та консультацій з інспектором праці, прийняв рішення про запровадження програми психосоціальної підтримки для працівників підприємства. Крім того, запровадженню програми сприяло те, що у кількох працівників рідні та близькі знаходяться в лавах ЗСУ, і постійні переживання за них відображаються на стані здоров’я та продуктивності праці.
У рамках виконання плану заходів до програми психосоціальної підтримки на робочому місці керівник обладнав кімнату психологічного розвантаження, в якій працівники в невимушеній атмосфері можуть поспілкуватись один з одним на різні теми. Також в кімнаті розміщено дошку з інформацією щодо можливостей отримання професійної психологічної допомоги.
Піклування один про одного в теперішній час є обов’язковою умовою для того, щоб уникнути емоційного вигорання. Адже, негативні умови праці можуть призвести до проблем фізичного й емоційного здоров’я. Якщо Ви спостерігаєте такі симптоми як: почуття виснаження або втоми (порушення сну, зниження імунітету, проблем із концентрацією) інтелектуальна й емоційна дистанція з роботою (відчуття негативу та цинізму відносно ситуацій, пов’язаних із роботою, відірваність від колективу, відсутність мотивації, негативне сприйняття реальності), зниження професійної ефективності (відчуття неспроможності, з’являються сумніви у власних здібностях і компетентності) – це може свідчити про початок емоційного вигорання, і було б варто попіклуватись про своє ментальне здоров’я, звернувшись за допомогою до спеціалістів.
Турбота про ментальне здоров’я – це важлива складова безпеки і здоров’я працівника на роботі, що сприяє покращенню самопочуття та підвищенню продуктивності праці на робочому місці. Війна в нашій країні змісила під іншим кутом поглянути на важливість ментального здоров’я, та необхідність його підтримувати.