Працівникам ще одного сільгосппідприємства у Петрівському районі роз’яснено негативні наслідки роботи без укладення трудового договору
Фахівець управління інспекційної діяльності у Кіровоградській області провела роз’яснювальну роботу серед працівників сільгосппідприємства та ФОП у Петрівському районі щодо легалізації зайнятості та заробітної плати населення. Це питання цікавить багатьох представників суб’єктів господарювання громади, оскільки саме від величини страхового стажу та розміру офіційної заробітної плати, з якої сплачені внески, залежить рівень соціального та пенсійного захисту людини.
Неоформлений трудовий договір тягне за собою ряд проблем для самого працівника. З великою кількістю працівників роботодавці взагалі не укладають трудові угоди з метою мінімізації витрат та отримання максимального прибутку.
Досить часто працівники, погоджуючись на це, не замислюючись про наслідки. Особа, яка отримує неофіційну заробітну плату, позбавлена або обмежена у соціальній захищеності в разі тимчасової непрацездатності, оскільки у цьому випадку листи непрацездатності не оплачуються або оплачуються не в повному обсязі. Також у такій ситуації не проводяться страхові виплати в разі настання нещасного випадку на виробництві, працівник позбавлений права отримувати в повному обсязі допомогу по безробіттю у разі скорочення. Від несплати податків, внесків із тіньових доходів втрачають надходження бюджети усіх рівнів, фонди соціального страхування, а працівники залишаються без відповідного соціального захисту та належного в майбутньому пенсійного забезпечення. У сфері виплати заробітної плати мають місце випадки ухилення від оподаткування та порушення законодавства, наймані працівники офіційно одержують лише мінімальну зарплату, а решту «в конверті», а також, окремі роботодавці взагалі не платять внески за своїх найманих працівників.
Роботодавцям роз’яснено негативні наслідки роботи без укладення трудового договору.