Питання з промислового підприємства: чи потрібен медогляд суміснику, який виконує роботи з підвищеною небезпекою

Роз’яснення надає головний державний інспектор відділу гігієни праці та атестації робочих місць за умовами праці Управління інспекційної діяльності у Кіровоградській області.

 Пункт 1.3 Порядку проведення медичних оглядів працівників певних категорій, затвердженого наказом МОЗ від 21.05.2007 № 246 (далі — Порядок) передбачає, що працівники, зайняті на важких роботах, роботах із шкідливими чи небезпечними умовами праці або таких, де є потреба у професійному доборі, проходять обов’язкові попередній (під час прийняття на роботу) і періодичні (протягом трудової діяльності) медичні огляди.

Додаток 5 до Порядку передбачає перелік робіт, для виконання яких є обов’язковим попередній (періодичні) медичний огляд працівників.

Чи повинен працівник проходити медогляд, залежить від того, який вид роботи він виконує та які шкідливі й небезпечні фактори виробничого середовища та трудового процесу на нього діють під час роботи. 

Якщо працівник працює за сумісництвом у межах одного підприємства на аналогічних робочих місцях, у однакових умовах і вже пройшов медогляд на основному робочому місці, то медогляд на робочому місці за сумісництвом можна не проводити. У інших випадках необхідно направити працівника на попередній медогляд, з оформленням направлення на обов’язковий попередній медичний огляд, (додаток 3), що і передбачає п. 2.4 даного Порядку.

 

Державна служба України з питань праці

 

 

  

Департамент соціального захисту населення Кіровоградської обласної адміністрації 

 

 

 Управління Головдержслужби України в Кіровоградській області

 

ОУНБ Д.І. Чижевського (іноформаційна платформа з питань праці)