Проведено роз’яснювальну роботу для працівників підприємств, що займаються роздрібною та оптовою торгівлею паливом

З метою створення безпечних умов праці та профілактики професійних захворювань (отруєнь) інспектор відділу гігієни праці та атестації робочих місць за умовами праці Управління інспекційної діяльності у Кіровоградській області провела роз’яснювальну роботу на підприємствах м. Кропивницького, які займаються роздрібною та оптовою торгівлею паливом. 

 Інспектор звернула увагу на шкідливі та небезпечні виробничі фактори на робочих місцях операторів товарних, які можуть впливати на працівників під час прийому та видачі нафтопродуктів, виконання робіт на висоті, та з вибухопожежонебезпечними речовинами.

Також у процесі спілкування опрацьовано питання забезпечення працюючих спецодягом, спецвзуттям та засобами індивідуального захисту, організацію проведення попередніх (під час прийняття на роботу), періодичних (протягом трудової діяльності) медичних оглядів відповідно до вимог Порядку проведення медичних оглядів працівників певних категорій, затвердженого наказом Міністерства охорони здоров’я України від 21 травня 2007 року № 246.

Для запобігання виникнення професійних захворювань (отруєнь) необхідно визначати й усувати причини, які їх викликають.Тому необхідно роботодавцю розробляти, впроваджувати технічні, організаційні, психофізіологічні, санітарно-гігієнічні заходи, щоб сприяли покращенню умов праці, профілактиці  та запобіганню виникнення професійних захворювань (отруєнь) серед працівників.

Також роз’яснено, що з настанням осінньо-зимового періоду для попередження можливого переохолодження при виконанні робіт у приміщенні та робіт на відкритих площадках, де на робочих місцях мікрокліматичні умови нижче допустимих величин, необхідно забезпечувати: виділення спеціальних місць для обігріву; встановлення засобів для швидкого та ефективного обігрівання; влаштування повітряних або повітряно-теплових завіс; встановлення внутрішньо змінного режиму праці та відпочинку, що передбачає можливість перерв для обігріву; забезпечення працюючих засобами індивідуального захисту (теплим спецодягом, спецвзуття, рукавиці та інше).

Також присутніх поінформовано про переваги запровадження програми психосоціальної підтримки на робочому місці у воєнний час, недопущення дискримінації стосовно ВІЛ-інфікованих, хворих на СНІД, забезпечення рівних умов праці   для осіб з інвалідністю, недопущення мобінгу на робочому місці.

 

 

 

Державна служба України з питань праці

 

 

  

Департамент соціального захисту населення Кіровоградської обласної адміністрації 

 

 

 Управління Головдержслужби України в Кіровоградській області

 

ОУНБ Д.І. Чижевського (іноформаційна платформа з питань праці)