Працівникам Компаніївської селищної ради проведено семінар щодо професійного вигорання
На тему емоційного вигорання фахівець Управління інспекційної діяльності у Кіровоградській області провела семінар з працівниками підрозділів Компаніївської селищної ради в рамках виконання плану заходів Політики психосоціальної підтримки. На семінарі висвітлено поняття «емоційне вигорання» – це синдром постійної втоми, емоційного виснаження, який посилюється з часом.
Причинами емоційного вигорання є тривала робота в напруженому темпі, високі навантаження (зокрема емоційні), важкий колектив і контингент людей, відсутність належної винагороди за роботу, криза цінностей. Також на семінарі висвітлено питання, чим емоційне вигорання відрізняється від фізичної втоми, і яким чином можна усунути наслідки, спричинені фізичною втомою.
За даними Всесвітньої організації охорони здоров’я, робота є корисною для психіки, але негативні умови праці можуть призвести до проблем фізичного й емоційного здоров’я. Стежити за своїм психічним станом вкрай важливо, навіть якщо розглядати проблему з точки зору економічного впливу: Щороку світова економіка недоотримує 1 трильйон доларів через втрату продуктивності внаслідок депресій або вигорання.
Щоб уникнути емоційного вигорання або подолати його необхідно дбати про збереження балансу між роботою та особистим життям, робити перерви на відпочинок під час робочого дня, не перепрацьовувати, не брати роботу додому і намагатися не працювати на вихідних (за винятком «екстрених ситуацій»), виділяти час на заняття, не пов’язані з роботою, обговорити з роботодавцями можливу зміну графіку, навантаження або принаймні різноманіття задач, достатньо спати та відпочивати, регулярно займатися спортом, За потреби звернутися до психолога чи психотерапевта.