Відбулося навчання з питань змін у формі електронної декларації та психологічних аспектів корупційних правопорушень
Сектор з питань запобігання та виявлення корупції Південно-Східного міжрегіонального управління Державної служби з питань праці провів навчання з питань декларування доходів та психологічних аспектів корупційних правопорушень. В онлайн-форматі навчалися працівники, які територіально знаходяться в Дніпропетровській, Запорізькій та Кіровоградській областях, офлайн- робоче місце яких знаходиться у м. Кропивницький.
На початку заходу ознайомлено працівників щодо змін у формі електронної декларації.
Акцентовано увагу щодо забезпечення виконання вимог Окремих доручень Голови Держпраці в частині своєчасного виявлення та врегулювання конфлікту інтересів, надання повідомлень про суттєві зміни в майновому стані, а також недопущення фактів отримання неправомірної вигоди.
Під час навчання розглянуто питання: корупція як соціальне, психологічне та моральне явище, а також - психологічні аспекти проявів корупції в свідомості державного службовця.
Проаналізовано корупційні правопорушення в Україні, зазначено про стереотип поведінки українського корупціонера, неефективні інституційно-правові рамки, що обслуговують/підтримують корупційне середовище, доведено до відома сучасну статистику корупційних правопорушень.
Ознайомлено слухачів з характеристиками (морально-психологічними рисами та соціально-рольовими ознаками), що формують психологічний портрет корупціонера:
відчуття вседозволеності та впливовості;
морально-духовне падіння (знищення чесності, заздрісність, здирство, зажерливість, марнославство);
корисливі упередження (жага до накопичення, міцне прагнення до задоволення матеріальних потреб, культ грошей);
навіюваність;
комунікабельність;
схильність до ризику;
відсутність емпатії;
кар’єризм тощо.
Зазначено, що важливим завданням є розроблення механізмів, важелів та інструментів щодо зміни (викорінення) психологічної готовності українців до корупційних дій.