У Світловодському управлінні Олександрійської філії Кіровоградського обласного центру зайнятості пройшов захід з питань протидії торгівлі людьми
З метою привернення уваги до ризиків, пов’язаних із потраплянням у трудове рабство, на які наражаються українці, у Світловодському управлінні Олександрійської філії Кіровоградського обласного центру зайнятості для внутрішньо переміщених осіб пройшов захід, присвячений протидії торгівлі людьми.
Мета заходу – підвищити рівень поінформованості та усвідомлення гостроти проблеми торгівлі людьми, обговорити причини, форми та ознаки цього явища.
Аби убезпечити себе, фахівець Управління інспекційної діяльності у Кіровоградській області порадила присутнім:
- тримати при собі паспорт та показувати його лише прикордонникам під час проходження контролю, паспорт бажано зберігати не просто в сумці, а десь близько до тіла;
- якщо є можливість, то сфотографувати свій паспорт і надіслати фото людям, яким довіряєте;
- триматися по двоє або троє, не сідати до автомобілів поодинці;
- за можливості знайти інформацію, хто здійснюватиме перевезення, сфотографувати машину, її номер, документи тих осіб, які організовують перевезення;
- домовитися про певне кодове слово, знак або сигнал, що буде означати небезпеку та потребу в допомозі;
- не погоджуватися на неофіційну роботу, а за найменших підозр повідомляти в служби та/або організації: поліцію, прикордонникам, волонтерам, працівникам гуманітарних місій тощо.
Учасникам зустрічі висвітлені також питання про особливості укладення трудового договору без документів, які підтверджують їх особу і фаховість, призупинення дії трудового договору, надання відпустки без збереження заробітної плати та інші організації трудових відносин в умовах воєнного стану.
Головний державний інспектор нагадала слухачам семінару, що наразі фахівці Управління надають консультаційну допомогу працівникам та роботодавцям за допомогою сервісу «Інтерактивний інспектор».
Інформаційно.
Щодня ми споживаємо десятки гігабайт найрізноманітнішої інформації. Навчання за кордоном і робота у великому місті. Пропозиції волонтерства й активний відпочинок. Спілкування з друзями й подругами з будь-яких країн світу. Сотні можливостей та тисячі пропозицій: онлайн і в реальному житті. Та чи всі вони правдиві й безпечні?
Україна – одна з основних країн походження постраждалих від ситуації торгівлі людьми в Європі. Слід бути уважними, щоб не потрапити до трудового рабства.
18 жовтня 2024 року Європейський день боротьби з торгівлею людьми, започаткований Європарламентом 18 жовтня 2007 року.
Протидія цьому жахливому (ганебному) явищу є основним завданням сьогодення. Жертвою торгівлі людьми може стати кожен, а знання – ефективний інструмент протидії. Небайдужість громадськості до цього явища і візуалізація проблеми на глобальному рівні – запорука успішної боротьби з цією проблемою.