Надані консультації з питань експлуатації кисневого обласднання працівникам лікарень Знам’янщини, Новомиргородщини та Маловисківщини
В.о. начальника відділу Управління інспекційної діяльності у Кіровоградській області відвідав лікувальні заклади на території області: КНП «Знам'янська міська лікарня ім. А.В. Лисенка» Знам'янської міської ради, КНП «Знам’янський міський центр первинної медико-санітарної допомоги», КНП «Знам’янська обласна бальнеологічна лікарня», КНП «Новомиргородська міська лікарня» Новомиргородської міської ради, КНП «Маловисківська міська лікарня» Маловисківської міської ради.
Відповідальним особам за справний стан обладнання, що працює під тиском, та операторам медичного устаткування було наголошено на дотриманні законодавства з питань охорони праці під час експлуатації кисневих станцій, кріоциліндрів, балонів з медичним газом.
Працювати біля зазначеного обладнання необхідно в чистому приміщенні без пилу, масел, парів кислот та лугів.
Працювати з обладнанням, що працює під тиском мають право особи які досягли 18 річного віку пройшли інструктаж з питань охорони праці та пожежної безпеки, навчання та перевірку знань Правил охорони праці під час експлуатації обладнання, що працює під тиском НПАОП 0.00-1.81-18, ознайомилися з інструкцією з експлуатації, інструкцією з охорони праці та отримали ІІ групу з електробезпеки. Експлуатувати кисневу станцію кріоциліндр дозволено протягом робочої зміни згідно з технологічним процессом. На кріоциліндрі та ресивері кисню, має бути прикріплена табличка з інформацією про реєстраційний номер, дозволений тиск, число, місяць і рік наступного гідравлічного випробування. Під час робочої зміни оператори мають використовувати засоби індивідуального захисту (ЗІЗ): гумові рукавички, санітарний одяг, спецвзуття на низьких неслизьких підборах із закритими задниками, діелектричний килимок тощо.
Оператори мають виконувати вимоги інструкцій з режиму роботи та безпечного обслуговування медичного устаткування.
Щоб забезпечити нормальну роботу необхідно:
• стежити за чистотою та справністю всіх частин приладів;
• не допускати потрапляння води в електрощит та електроконтактний манометр;
• постійно стежити за тим, щоб не було витоків кисню в процесі експлуатації систем, особливо в місцях з’єднань, установки та арматури; підтримувати тиск у системі не вище визначеної норми.
Протягом робочої зміни про виявлені технічні несправності оператор повідомляє відповідальну особу за справний стан та безпечну експлуатацію, та вносить відомості до змінного журналу та журналу оперативного контролю.
Детальніше про безпечне ведення робіт на https://pratsia.in.ua/