Надані роз’яснення працівникам обласного онкодиспансеру щодо безпечної експлуатації кисневих балонів

Фахівці Управління інспекційної діяльності у Кіровоградській області під час превентивних заходів надали роз’яснення на робочих місцях працівникам обласного онкодиспансеру щодо безпечної експлуатації кисневих балонів та систем трубопроводів з киснем.

 

Керівник підприємства зобов’язаний наказом призначити відповідальних працівників за справний стан і безпечну експлуатацію кисневих трубопроводів, посудин, що працюють під тиском та балонів, за транспортування, здачу під наповнення і отримання наповнених кисневих балонів.

До обслуговування кисневого обладнання допускаються працівники не молодше 18 років, які пройшли медичний огляд, інструктажі, навчання та перевірку знань з питань охорони праці, про що мають відповідне посвідчення.

Користувач кисневих балонів зобов’язаний забезпечити умови їх зберігання, експлуатації, утримання у справному стані з додержанням вимог нормативно-правових актів з охорони праці.

Забороняється:

  • використовувати кисневі балони під інші гази і не за призначенням, а також наповнення киснем балонів з під інших газів;
  • направляти для наповнення киснем балони, укомплектовані вентилями, не дозволеними до застосування;
  • отримувати і наповнювати балони без помітного спеціального блакитного забарвлення і напису чорною фарбою «КИСЕНЬ» або «КИСЕНЬ МЕДИЧНИЙ», а також експлуатувати трубопроводи кисню без блакитного забарвлення по всій його довжині;
  • визначати місця витоків за допомогою вогню або тліючих предметів;
  • наповнювати киснем балони із залишковим тиском нижче 0,05 МПа (0,5 кг/см2);
    • проводити будь-які роботи у приміщенні з підвищеним у повітрі складової частки кисню більше 23%.

Оперативний контроль стану трубопроводів кисню проводиться не рідше одного разу на місяць. Виявлені під час проведення оперативного контролю несправності і дефекти, а також терміни і методи їх усунення, повинні заноситись до журналу експлуатації трубопроводів кисню за підписом працівників, які виявили і усунули їх.

Також забороняється:

  • здійснювати подачу кисню за допомогою гумових трубок та по трубопроводах, що мають нещільні з’єднання;
  • прокладка трубопроводів кисню у тунелях і підвальних приміщеннях, всередині несучих конструкцій і перегородок приміщень і будівель, через вентиляційні канали, технічні, побутові і господарські приміщення; розміщувати балони у місцях зберігання паливно-мастильних або матеріалів на основі жирів будь-якого іншого походження, у місцях, освітлених прямими сонячними променями;
  • паління і використання відкритого вогню в приміщеннях для зберігання і експлуатації балонів.

 

 

Державна служба України з питань праці

 

 

  

Департамент соціального захисту населення Кіровоградської обласної адміністрації 

 

 

 Управління Головдержслужби України в Кіровоградській області

 

ОУНБ Д.І. Чижевського (іноформаційна платформа з питань праці)