Працівникам теплопостачального підприємства у м. Кропивницькому роз’яснені питання гігієни праці
Головний державний інспектор відділу гігієни праці та атестації робочих місць за умовами праці Управління інспекційної діяльності у Кіровоградській області провела інформаційний семінар для служби охорони праці, інженерно-технічного персоналу та інших працівників з питань гігієни праці, профілактики професійної захворюваності серед працівників, зайнятих у шкідливих умовах праці на теплопостачальному підприємстві у м. Кропивницькому.
Особлива увага присутніх була направлена на ті робочі місця, де наявні небезпечні і шкідливі виробничі фактори: перевищення допустимих рівнів шуму, вібрації, вміст хімічних речовин в повітрі робочої зони, виконання робіт на відкритих площадках при знижених/підвищених температурах тощо.
Для запобігання виникнення професійних захворювань необхідно визначати й усувати причини, які їх викликають.Тому необхідно роботодавцю розробляти, впроваджувати технічні, організаційні, психофізіологічні, санітарно-гігієнічні заходи, які б сприяли покращенню умов праці, профілактиці та запобіганню виникнення професійних захворювань (отруєнь) серед працівників.
Приділена увага забезпеченню працівників засобами індивідуального захисту, спецодягом, спецвзуттям аптечкою, питною водою.
Додатково роз’яснено, що з настанням осінньо-зимового періоду для попередження можливого переохолодження при виконанні робіт при знижених температурах та для неопалювальних приміщень, де на робочих місцях мікрокліматичні умови нижче допустимих величин, необхідно забезпечувати:
- виділення спеціальних місць для обігріву;
- встановлення засобів для швидкого та ефективного обігрівання верхніх і нижніх кінцівок;
- влаштування повітряних або повітряно-теплових завіс;
- встановлення внутрішньо змінного режиму праці та відпочинку, що передбачає можливість перерв для обігріву;
- забезпечення працюючих засобами індивідуального захисту (теплим спецодягом, спецвзуття, рукавиці та інше).
Також присутніх поінформовано про переваги запровадження програми психосоціальної підтримки на робочому місці у воєнний час, недопущення дискримінації стосовно ВІЛ-інфікованих, хворих на СНІД, забезпечення рівних умов праці для осіб з інвалідністю, недопущення мобінгу на робочому місці.