Фахівцям Міжрегіонального управління нагадали про корупцію та її сутність
Головний спеціаліст сектору з питань запобігання та виявлення корупції Південно-Східного міжрегіонального управління Держпраці провела для колег чергове тематичне навчання на тему: «Корупція та її сутність».
Під час навчання наголошено на виконанні доручень Голови Держпраці Ігоря Дегнери та керівництва ПС МУД щодо недопущення фактів отримання неправомірної вигоди, запобігання та врегулювання конфлікту інтересів, дотримання вимог фінансового контролю, забезпечення захисту викривачів.
Корупція в Україні перетворилася на одну з головних загроз національній безпеці та демократичному розвитку держави. Негативний вплив даного явища на усі аспекти політичного і соціально-економічного розвитку суспільства і держави має комплексний та системний характер.
Згідно з Законом України «Про запобігання корупції», корупція – це використання особою, зазначеною у частині першій статті 3 Закону України «Про запобігання корупції», наданих їй службових повноважень чи пов’язаних з ними можливостей з метою одержання неправомірної вигоди або прийняття такої вигоди чи прийняття обіцянки/пропозиції такої вигоди для себе чи інших осіб або відповідно обіцянка/пропозиція чи надання неправомірної вигоди особі, зазначеній у частині першій статті 3 Закону України «Про запобігання корупції», або на її вимогу іншим фізичним чи юридичним особам з метою схилити цю особу до протиправного використання наданих їй службових повноважень чи пов’язаних з ними можливостей.
Корупція – це складне і багатоаспектне (економічне, політичне, правове, морально-психологічне) соціальне явище.
Соціальна сутність корупції проявляється в тому, що вона:
– має соціальну обумовленість (є продуктом соціального життя);
– має свою соціальну ціну, яку платить суспільство за існування корупції; – істотно впливає на найважливіші соціальні процеси;
– має історичні витоки і глобальний характер;
– є економічним, політичним, правовим, психологічним і моральним явищем;
– має властивість пристосовуватись до соціальних реалій, постійно видозмінюючись.
Під час навчання детально роз’яснено причини виникнення корупції, ознайомлено присутніх з відповідальністю за вчинення корупційних правопорушень та правопорушень пов’язаних з корупцією.
Проведення роз’яснювальної роботи та надання методичної та консультаційної допомоги з питань додержання законодавства щодо запобігання корупції є одним із основних завдань сектору з питань запобігання та виявлення корупції.