У рамках кампанії “Виходь на світло!” проведено семінар з працівниками Світловодської дитячої музичної школи

В рамках інформаційної кампанії «Виходь на світло!» посадовець Управління інспекційної діяльності у Кіровоградської області провела семінар з питань трудового законодавства в комунальному закладі «Світловодська дитяча музична школа».

Під час заходу інспектор звернула увагу працівників закладу на додержання законодавства про працю в період воєнного стану, розповіла про запобігання дискримінації та мобінгу на робочому місці та попередили про ризики потрапляння у ситуацію торгівлі людьми.

 

Фахівець розповіла про актуальні зміни трудового законодавства, наголосила на основних відмінностях між трудовими та цивільно-правовими договорами, ознайомила з трудовими правами та соціальними гарантіями, що гарантують належним чином задекларовані трудові відносини.

Під час заходу йшлося також про психологію працівників в умовах воєнного часу. Увага була приділена психосоціальним наслідкам війни та психологічним методам самовідновлення: можливі фізіологічні та психологічні реакції працівників на стресові ситуації, які існують стадії стресу, як подолати стрес і дистрес (стан, при якому людина не в змозі повністю адаптуватися до стресових ситуацій та спричинених ними наслідків і проявляє дезадаптивну поведінку).

Інспектор нагадала, що турбота про ментальне здоров’я важлива для підтримки здорових стосунків із собою. В період війни та післявоєнний час це допоможе чітко мислити, реагувати та запобігти розвитку проблем.

В умовах війни мільйони людей втратили роботу, житло, заощадження і фактично залишились без засобів існування. Поряд із цим, у порівнянні з довоєнним періодом, погіршилася ситуація на ринку праці. Зростання вразливості населення підвищує ризик порушення прав людини у сфері праці, зокрема ймовірність використання праці без офіційного оформлення трудових відносин, а крім того зростають ризики для українців потрапляння в ситуації торгівлі людьми, в тому числі у формі примусової праці.

Кампанія «Виходь на світло!» що з 19 серпня проводиться Державною службою України з питань праці – це перш за все соціальний проєкт, який має на меті донести до працівників і роботодавців, які вступають у трудові відносини, прості рецепти забезпечення основоположних прав громадян у сфері праці та соціального захисту в умовах воєнного стану, передбачених ст. ст. 43-46 Конституції України.

 

Державна служба України з питань праці

 

 

  

Департамент соціального захисту населення Кіровоградської обласної адміністрації 

 

 

 Управління Головдержслужби України в Кіровоградській області

 

ОУНБ Д.І. Чижевського (іноформаційна платформа з питань праці)