Інспектори Держпраці провели зустріч із переселенцями в Благовіщенській громаді: як розпізнати та уникнути примусової праці під час воєнного стану
Головний державний інспектор відділу з питань праці західного регіону Управління інспекційної діяльності у Кіровоградської області разом з представниками Благовіщенської філії обласного центру зайнятості та Благовіщенської міської ради відвідала вимушених переселенців, які евакуйовані з м. Мирнограда, м. Покровська, м. Дружківки Донецької області до Благовіщенської громади. До Благовіщенського ОТГ заїхало 40 внутрішньо переміщених осіб, яких розселили по місцях тимчасового розташування. В Центрі надання соціальних послуг Благовіщенської міської ради проживає - 9 осіб ВПО, КНП «Благовіщенська лікарня» -13 осіб ВПО, переважно люди похилого віку та інваліди, в дитячому садочку с. Вільхове проживає -18 осіб ВПО.
Основною темою зустрічі було: Як розпізнати примусову працю та уникнути її під час воєнного стану!
Під особливим ризиком, це люди, які були змушені через бойові дії евакуюватися в інші регіони або за кордон, можуть стати жертвами примусової праці.
Примусова праця – один із видів торгівлі людьми. Це будь-яка робота, яку вимагають від людини під загрозою застосування покарання, фізичного та психологічного насильства.
Інспектор пояснила, якими основними умовами є втягнення особи у примусову працю, це :
- Роботодавець запропонував вам гарні умови праці, які виявилися брехнею;
- Вам обмежили свободу пересування;
- Вас ізолювали від світу, змушують працювати у віддалених місцях, без засобів зв’язку, під наглядом камер і охоронців ;
- У вас забрали паспорт або інші важливі документи;
- Вас загнали в борги й заставляють їх відпрацьовувати;
- Роботодавець свідомо затримує зарплату, щоб утримати вас на роботі;
- Вас примушують працювати понаднормово, за що не платять;
- Вас змушують працювати в поганих і небезпечних умовах проти вашої волі;
- Роботодавець залякує, використовує вашу вразливість у власних цілях;
- Для вас застосовують фізичне, психологічне насильство.
А також було наголошено, що якщо людину залучили до примусової праці, їй потрібно негайно звернутися до правоохоронців. У разі виникнення сумнівів щодо запропонованої роботи працівникам запропоновано отримати консультаційну допомогу фахівців Управління.
Фахівець пояснила про переваги офіційного працевлаштування, включаючи регулярну заробітну плату, захист від незаконного звільнення, безпечні умови праці та державні соціальні гарантії.
Такі зустрічі є надзвичайно корисними та продуктивними, бо люди, які покинули свій дім через війну та оселилися в іншому місці, перебувають в стресовому стані та можуть легко стати жертвами непорядних роботодавців.