Проведено превентивні заходи з моделюванням події на робочому місці на сільськогосподарському підприємстві Кіровоградщини, де допущено нещасний випадок

Нещасний випадок стався із трактористом-машиністом сільськогосподарського виробництва під розпакування зернорукавів з соняшником зернорозпакувальною машини ЗРМ-180. Під час проведення операції щодо розпакування зернорукава з насінням соняшнику зернорозпакувальною машини відбулася раптова її зупинка. Після чого тракторист-машиніст сільськогосподарського виробництва почав з'ясовувати причину несправності машини, в цей час вигрузний шнек відновив свою роботу внаслідок цього права нога потрапила в обертаючий шнек зернорозпакувальною машини ЗРМ-180, що призвело до настання нещасного випадку на виробництві.

 

 

Заступником начальника відділу з питань безпеки праці східного регіону управління інспекційної діяльності у Кіровоградській області Південно-Східного міжрегіонального управління Державної служби з питань праці змодельована подія, що містить ризик настання негативних наслідків здоров’ю працюючої особи, під час ремонту сільськогосподарських машин та устатковання через неконтрольовану дію предметів, що рухаються та обертаються у зоні досяжності працюючої особи.

З працівниками сільськогосподарського підприємства, задіяними у технологічному процесі, відпрацьовано порядок безпечної поведінки під час обслуговування, налагоджування та ремонту сільськогосподарської техніки та пристосувань з урахуванням Інструкції з охорони праці для тракторист-машиніст сільськогосподарського виробництва, Правил охорони праці у сільськогосподарському виробництві та Вимог безпеки та захисту здоров’я під час використання виробничого обладнання працівниками.

При оцінці та мінімізації ризиків травмування під час виконання робіт по обслуговування, налагоджування та ремонту сільськогосподарської техніки, пріоритетом є:

Експлуатація сільськогосподарських машин (сільськогосподарських тракторів, їх причепів і змінних причіпних машин, систем складових частин та окремих технічних вузлів) має здійснюватися з урахуванням вимог експлуатаційної документації.

Вузли та елементи сільськогосподарських машин, що рухаються, обертаються та можуть становити небезпеку, мають бути огороджені захисними кожухами, які забезпечують безпеку працівників.

Заміну, очищення, ремонт та регулювання робочих органів навісних та причіпних машин і знарядь, які підняті, потрібно проводити тільки спеціальними чистками в рукавицях із зупиненим, загальмованим агрегатом та вимкнутим двигуном та валом відбору потужності.

 

 

 

Державна служба України з питань праці

 

 

  

Департамент соціального захисту населення Кіровоградської обласної адміністрації 

 

 

 Управління Головдержслужби України в Кіровоградській області

 

ОУНБ Д.І. Чижевського (іноформаційна платформа з питань праці)