На підприємстві сільськогосподарської галузі, де стався нещасний випадок проведено заходи з моделювання подій на робочому місці
Одним із найбільш дієвих превентивних заходів, спрямованих на недопущення аналогічних нещасних випадків на робочих місцях, де вони сталися раніше, є моделювання подій.
Під час такого заходу на сільськогосподарському підприємстві в місті Олександрія йшлося про попередження та недопущення випадків виробничого травматизму під час виконання посадових обов’язків працівниками суб’єкта господарювання та застосування «Ідентифікатора виробничих небезпек» для мінімізації або усунення професійних ризиків на робочому місці.
Майстер зміни піднявся на ліфті на 6 поверх будівлі млина і розпочав обхід і обстеження обладнання спускаючись по сходах з 6-го поверху, через те, що на кожному поверсі розташоване обладнання. Виходячи з 3-го поверху майстер поставив ліву ногу на першу сходинку, нога підвернулась і він впав. Що з ним було далі він не пам’ятає.
Головний державний інспектор відділу з питань безпеки праці східного регіону управління інспекційної діяльності у Кіровоградській області разом із працівниками підприємства проаналізували повноту та об’єктивність проведеного підприємством розслідування нещасного випадку й оцінили достатність і актуальність заходів, розроблених комісією. Обговорили питання своєчасності надання інформації про нещасні випадки та запобігати випадкам прихованого травматизму.
Також інспектор закликала працівників неухильно дотримуватися вимог інструкцій з охорони праці, не нехтувати особистою безпекою, обов’язково використовувати засоби індивідуального захисту, належно й відповідально ставитися до виконання посадових обов’язків.
За результатами моделювання проаналізовано та позитивно оцінено проведену роботу.
Більше інформації щодо питань охорони, безпеки та гігієни праці, а також психосоціальної підтримки на робочому місці рекомендовано знаходити на інформаційному порталі Держпраці: https://pratsia.in.ua/.