У Кропивницькому працівників КП «Житлово-експлуатаційна організація № 4» поінформовано з широкого спектру питань гігієни праці та стосовно трудових прав

З метою створення безпечних умов праці та профілактики виникнення професійних захворювань (отруєнь) інспектор відділу гігієни праці та атестації робочих місць за умовами праці Управління інспекційної діяльності у Кіровоградській області провела роз’яснювальну роботу для працівників КП  «ЖЕО №4», яке надає послуги з комплексного обслуговування житлових будинків, прибирання територій.  

 Інспектор звернула увагу присутніх на шкідливі та небезпечні виробничі фактори, які можуть впливати на працівників під час виконання робіт на відкритих площадках під час підвищених температур. А також, з настанням осінньо-зимового періоду при виконанні робіт при  знижених температурах. 

Також опрацьовано питання забезпечення працюючих спецодягом, спецвзуттям та засобами індивідуального захисту, організацію проведення попередніх (під час прийняття на роботу), періодичних (протягом трудової діяльності) відповідно до вимог Порядку проведення медичних оглядів працівників певних категорій, затвердженого наказом Міністерства охорони здоров’я України від 21 травня 2007 року № 246.

Нагадано, що неповнолітніх (підлітків) забороняється призначати на роботи, які пов’язані виключно з підійманням, утриманням або переміщенням важких речей.  До тривалої роботи по підійманню та переміщенню важких речей підлітки до 15 років не допускаються. Роботодавець приймає на роботу неповнолітніх лише після попереднього медичного огляду.

Загальна тривалість робочого часу підлітків не повинна перевищувати 24 годин на тиждень для підлітків 14-15 років та   36 годин для підлітків 16-17 років. Обов’язковим має бути рівномірний розподіл тижневого робочого часу.  Робота підлітків з вантажами не повинна становити більше 1/3 робочого часу.

Вага окремого вантажу та сумарна вага вантажу, який повинні підіймати та переміщувати підлітки, не повинна перевищувати граничних норм, зазначених у Граничних нормах підіймання і переміщення важких речей неповнолітніми, затверджених  наказом МОЗ України від 22.03.96 № 59.

Дані граничні норми діють на всій території України і поширюються на всі підприємства, установи, організації, учбові заклади, а також на юридичних та фізичних осіб, які використовують працю підлітків від 14 до 18 років.

 Присутніх поінформовано про переваги запровадження програми психосоціальної підтримки на робочому місці у воєнний час, недопущення дискримінації стосовно ВІЛ-інфікованих, хворих на СНІД, забезпечення рівних умов праці для осіб з інвалідністю, недопущення мобінгу на робочому місці.

 

 

Державна служба України з питань праці

 

 

  

Департамент соціального захисту населення Кіровоградської обласної адміністрації 

 

 

 Управління Головдержслужби України в Кіровоградській області

 

ОУНБ Д.І. Чижевського (іноформаційна платформа з питань праці)