Результати впровадження психосоціальної підтримки на підприємствах та організаціях Світловодської, Великоандрусівської та Онуфріївської громад
Завдяки заходам, проведеним Управлінням інспекційної діяльності у Кіровоградській області в установах, закладах та підприємствах Світловодської, Великоандрусівської та Онуфріївської громад є позитивні результати впровадження ПСП на робочих місцях:
- стабілізація психоемоційного стану працівників;
- організація простору для психоемоційного розвантаження;
- отримання психологічної підтримки та підтримки ментального здоров’я;
- покращення санітарно-гігієнічних умов праці;
- підвищення відкритості та довіри в колективі.
Для адвокації запровадження психосоціальної підтримки на робочих місцях інспектор Управління провела низку заходів щодо впровадження програм психосоціальної підтримки на робочих місцях:
- зустрічі з керівниками, головами профспілкових організацій та трудовими колективами закладів освіти, установ, організацій та підприємств;
-надані інформаційні матеріали для працівників, роботодавців, профспілок з питань психосоціальної підтримки на робочому місці в умовах воєнного та післявоєнного часу;
-проведено заходи з підготовки, розроблення, ознайомлення, узгодження та прийняття письмової Політики ПСП на роботі в трудових колективах.
Роботодавці усвідомили, що лише здоровий працівник може бути ефективним, а передумовою продуктивності та успішності бізнесу є легальна, безпечна і здорова праця.
Ментальне та фізичне здоров’я працівників це запорука здорового робочого середовища.
В умовах воєнного стану люди відчувають паніку, тривогу, стрес, страх, депресію, відчай. Саме тому дуже важливим аспектом є психосоціальна підтримка на робочому місці. Психологічний і соціальний добробут працівників є важливою складовою здорового і продуктивного робочого середовища. Турбота про здоров’я та психологічний стан працівників – це також складова сталості та ефективності діяльності бізнесу. Тому важливим заходом є втілення програми психосоціальної підтримки на робочих місцях.