Про мобінг та як захиститися від нього поінформовано керівників та працівників галузі торгівлі на Світловодщині
Інформаційну зустріч з питань протидії мобінгу провела фахівець Управління інспекційної діяльності у Кіровоградській області для працівників підприємства та фізичної особи-підприємця, які здійснюють діяльність в галузі торгівлі у м. Світловодськ.
Закон України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо запобігання та протидії мобінгу (цькуванню)» набрав чинності тільки у грудні минулого року, але звернення від працівників про цькування на роботі вже надходять.
Інспектор Управління розповіла, що не кожен конфлікт з керівником або іншим працівником є мобінгом. Але, якщо напружена, ворожа атмосфера або виокремлення працівника з колективу чи його ізоляція мають постійний характер, то є всі підстави вважати, що мобінг присутній.
Що робити в такій ситуації? Кожен працівник має право на гідні умови праці та на захист честі і ділової репутації. Для захисту своїх прав працівник може звернутися до Держпраці або до суду.
Якщо факт мобінгу визнано судом, працівник має право на відшкодування моральної шкоди та/або витрат на лікування втрати працездатності внаслідок психологічного тиску, а також на припинення трудових відносин у встановлений ним строк із виплатою вихідної допомоги у розмірі не менше трьох середньомісячних заробітків.
Під час заходів посадовець надала практичні рекомендації, як запровадити на підприємстві дієву політику психосоціальної допомоги на робочому місці, затвердити план заходів щодо реалізації такої політики.
Також інспектори акцентують увагу на важливості вчасно помічати ознаки стресу, щоб запобігти появі ризиків та зниження працездатності.