Інспектор проконсультувала працівників у зв’язку із скороченням штату

Фахівець управління інспекційної діяльності у Кіровоградській області провела роз’яснювальну роботу для працівників та керівників двох комунальних закладів в Олександрійському районі, де заплановано вивільнення працівників у зв’язку із скороченням штату.

 Інспектор поетапно описала процедуру вивільнення, передбачену законодавством про працю.

Фахівець зазначила вимоги до строків кожного етапу проведення вивільнення: звернення до профспілки щодо проведення консультацій із питань скорочення чисельності або штату працівників, необхідності повідомлення Державної служби зайнятості України про заплановане масове вивільнення, дотримання попереджувального строку, виплати всіх сум, що належать працівникам від установи.

Перелічила категорії працівників, звільнення яких не допускається: працівник в період його тимчасової непрацездатності, а також у період перебування у відпустці (основній щорічній, а також інших видах відпусток, що надаються працівникові як із збереженням, так і без збереження заробітної плати), а також якщо він перебуває на навчальних військових зборах; вагітних жінок і жінок, які мають дітей віком до 3 років (до 6 років), одиноких матерів при наявності дитини віком до 14 років або дитину-інваліда.

Якщо працівник звільняється раніше, ніж виповниться повний робочий рік, у рахунок якого він одержав відпустку, за дні відпустки, взяті авансом, відрахування не здійснюються.

У день звільнення працівнику видаються належно оформлена трудова книжка, копія наказу про звільнення, а також письмове повідомлення про суми, нараховані та виплачені працівникові при звільненні, зі зазначенням окремо кожного виду виплати (основна та додаткова заробітна плата, заохочувальні та компенсаційні виплати, інші виплати, на які працівник має право згідно з умовами трудового договору і відповідно до законодавства, у тому числі при звільненні).

У разі припинення трудового договору згідно з пунктом 1 частини першої статті 40 Кодексу законів про працю працівникові виплачується вихідна допомога в розмірі не менше середнього місячного заробітку.

Звернуто увагу, що змінено строки звернення працівника до суду щодо вирішення трудових спорів: про звільнення працівник має право звернутися до суду в місячний строк з дня вручення копії наказу (розпорядження) про звільнення; про виплату всіх сум, що належать працівникові при звільненні, — у тримісячний строк з дня одержання ним письмового повідомлення про суми, нараховані та виплачені йому при звільненні.

 

 

 

Державна служба України з питань праці

 

 

  

Департамент соціального захисту населення Кіровоградської обласної адміністрації 

 

 

 Управління Головдержслужби України в Кіровоградській області

 

ОУНБ Д.І. Чижевського (іноформаційна платформа з питань праці)