Про додаткові вимоги до робочих зон на відкритому повітрі
Роз’яснення надає головний державний інспектор відділу з питань гігієни праці та атестації робочих місць за умовами праці Управління інспекційної діяльності у Кіровоградській області.
Робочі зони на відкритому повітрі повинні мати штучне освітлення, якщо природного світла недостатньо.
Якщо працівники працюють на відкритому повітрі, їх робочі місця повинні бути обладнані так, щоб працівники:
були захищені від погодних впливів, небезпеки падіння і від падіння предметів на них;
були захищені від впливу шуму, рівень якого перевищує допустиму межу, а також впливу інших шкідливих факторів виробничого і навколишнього середовища (газів, випарів, пилу);
у випадку небезпеки могли швидко залишити своє робоче місце або одержати допомогу.
При неможливості технічними засобами забезпечити допустимі гігієнічні нормативи опромінення на робочих місцях використовуються засоби індивідуального захисту (ЗІЗ) - спецодяг, спецвзуття, ЗІЗ для захисту голови, очей, обличчя, рук.
Також, ті працівники, які виконують роботи при знижених чи підвищених температурах повітря в приміщенні або на відкритих майданчиках повинні проходити попередні (під час прийому на роботу) та періодичні медичні огляди (протягом трудової діяльності) відповідно до вимог Порядку проведення медичних оглядів працівників певних категорій, затвердженого Наказом МОЗ України № 246 від 21.05.2007 (діючий).
Періодичність медичного огляду.
Для виконання робіт при знижених температурах повітря в приміщенні або на відкритих майданчиках - 1 раз на рік.
Для виконання робіт при підвищених температурах повітря в приміщенні або на відкритих майданчиках - 1 раз протягом першого року, потім 1 раз на 2 роки.
При тепловому випромінюванні - 1 раз протягом першого року, потім 1 раз на 2 роки.