Медикам Кропивницького – про психосоціальну підтримку
Головний державний інспектор Управління інспекційної діяльності у Кіровоградської області провела семінар з питань психосоціальної підтримки на роботі в одному із медичних закладів міста Кропивницького.
Інспектор звернула увагу присутніх на психосоціальний добробут працюючих жінок і чоловіків та зауважила, що він настільки важливий, що потребує відповідних дій на рівні підприємства. Психосоціальна підтримка співробітників має стати пріоритетною частиною безпеки та здоров’я на роботі. Систематична турбота про психічне здоров’я може врятувати життя, запобігати травмуванню на роботі, зберегти кадровий потенціал, підвищити мотивацію і продуктивність, а також стати додатковим фактором привабливості для шукачів та інвесторів.
Психосоціальна підтримка на робочому місці має ґрунтуватися на політиці, яка включає чіткі та зрозумілі для кожного працівника повідомлення щодо переваг такої підтримки.
Інспектор роз’яснила цілі та ключові елементи програми психосоціальної підтримки на робочому місці. Ознайомила працівників з алгоритмом запровадження програми психосоціальної підтримки на робочому місці до якої входить:
- створення ініціативної групи й аналіз ситуації;
- розроблення письмової політики;
- розроблення плану заходів;
- розроблення системи моніторингу й оцінювання програми ПСП.
Наприкінці зустрічі інспектор ознайомила слухачів з ресурсами для отримання безкоштовної психологічної допомоги:
- цілодобова психологічна допомога українцям – 0800211444
- психологічна допомога українцям під час війни – t.me/PsihologDopomogaWarinUa2022
- довідкова служба «Чіткі поради як діяти у разі надзвичайних ситуацій» - https:dovidka.info/
- гаряча лінія запобігання самогубствам - https:lifelineukraine.com, телефон 7333