Про запровадження політики психосоціальної підтримки на робочих місцях поінформовано представників 15 бюджетних організацій

Фахівець управління інспекційної діяльності у Кіровоградській області провела семінар для представників 15 бюджетних організацій з питань запровадження політики психосоціальної підтримки на робочих місцях у рамках заходів на платформі Обласної універсальної бібліотеки ім. Д.І. Чижевського «Навігатор з питань праці».

 Фахівець надала практичні рекомендації як запровадити на підприємстві, установі, організації дієву політику психосоціальної допомоги на робочому місці, як затвердити план заходів щодо реалізації такої політики. Звернула увагу на те, що політика ПСП повинна містити реальні цілі. Також наголосила на тому, що функція інспекторів праці не контролювати цей процес, а здійснювати інформаційно-консультаційний супровід, намагаючись спільно з роботодавцями вирішувати труднощі у зв’язку з наслідками війни, зважаючи на наявні ресурси.

Системна турбота про психічне здоров’я так само важлива, як і турбота про фізичний стан людини, адже це може врятувати життя, запобігти травмуванню на роботі, зберегти кадровий потенціал, підвищити мотивацію і продуктивність. Мета психосоціальної підтримки - створення умов для забезпечення професійної стійкості: формування сприятливих умов для підвищення продуктивності праці та укріплення ментального здоров’я працівників в умовах воєнного часу та відновлювального періоду.

 

 

 

Державна служба України з питань праці

 

 

  

Департамент соціального захисту населення Кіровоградської обласної адміністрації 

 

 

 Управління Головдержслужби України в Кіровоградській області

 

ОУНБ Д.І. Чижевського (іноформаційна платформа з питань праці)