У Кропивницькому районі ще на одному сільгосппідприємстві проведено нараду щодо дотримання безпеки праці під час експлуатації техніки та використання захисних огороджень
Головний державний інспектор Управління інспекційної діяльності у Кіровоградській області провів нараду з працівниками сільськогосподарського підприємства у Кропивницькому районі щодо дотримання вимог безпеки праці під час експлуатації сільськогосподарської техніки та обладнання відповідно до чинних нормативно-правових актів, використання захисних огороджень.
Щоб створити безпечні умови праці на виробництві, застосовують технічні засоби. Вони бувають об’єктивні та суб’єктивні. Об’єктивними є огороджені, захисні та блокувальні пристрої, ізоляція, герметизація та заземлення. Суб’єктивні — це таблички, сигнальні пристрої та застережні написи. Та якщо використовувати лише їх, це не гарантує безпеку.
Якщо на підприємстві немає об’єктивних засобів захисту, працівники погано почуваються через шум, вібрацію, загазованість, недостатнє освітлення тощо. Як наслідок, вони стають неуважними та можуть травмуватися. Об’єктивні засоби захисту надійніші, оскільки вони запобігають контакту з небезпечними факторами. Найбільш ефективні з них захисні огородження.
Захисні огородження — це технічні засоби, що запобігають потраплянню частин тіла працівника до небезпечної зони або мінімізують негативну дію небезпечних факторів в аварійних ситуаціях. За вимогами безпеки усі приводи, передачі, рухомі деталі, робочі органи машин та механізмів необхідно обладнати огородженнями. Вони запобігають потраплянню одягу, рук і ніг до робочих органів, захищають від стружки, агресивних рідин і випромінювання. Окрім захисних огороджень, використовують запобіжні та блокувальні пристрої. Запобіжні пристрої призначені зупинити (відключити) обладнання, коли контрольований параметр (тиск, температура) виходить за встановлені межі та може виникнути аварійна ситуація. Блокувальні пристрої застосовують для безпеки експлуатування обладнання та виробничих процесів шляхом примусової взаємодії пов’язаних між собою частин обладнання або параметрів технологічних процесів. Їх застосовують для того, щоб вимкнути живлення приводу чи запобігти небезпеці, коли відсутній захисний пристрій. За принципом дії блокувальні пристрої бувають механічні, електронні, пневматичні та комбіновані.
Більше інформації на інформаційному порталі https://pratsia.in.ua