В Управлінні розпочато розгляд планів розвитку гірничих робіт на 2016 рік
Під головуванням начальника Управління Держпраці у Кіровоградській області Сергія Подорожного протягом двох тижнів розглядались плани розвитку гірничих робіт, плани відбору води, а також нормативи втрат та засмічення корисних копалин на 2016 рік по підприємствах-надрокористувачах області.
Свої плани захищали ТОВ "Кіровоградський завод будматеріалів №1", КЗ Знам'янська бальнеологічна лікарня, ТОВ “Ноксен”, ПАТ "Кіровоградський механічний завод", ПАТ "Кіровоградське рудоуправління", ТОВ “Юсса”, ТОВ “Велта” ,ПП "Новоукраїнський гранітний кар'єр", ПАТ "Капустянський граніт", ТОВ “Чарнокіт” та інші підприємства.
До складу комісії з розгляду програм були залучені посадові особи Управління та спеціалісти Кіровоградського експертно-технічного центру.
Першочергово обговорювалось виконання виробничих показників, заявлених підприємствами у минулорічних програмах розвитку гірничих робіт. Представники підприємств звітували про виконання минулорічних протокольних рішень та надавали ґрунтовні пояснення тим протокольним пунктам, які наразі перебувають в процесі виконання.
В цілому, представлені матеріали не визвали зауважень, однак поставали питання, проблемні для більшості вищезазначених підприємств. Члени комісії детально зупинились на своєчасному виконанні ремонтних робіт, стані машин, механізмів, будівель і споруд. Пріоритетними залишаються питання електробезпеки, стану залізничного, автомобільного і конвеєрного транспорту, заміна або модернізація стаціонарного обладнання, яке відпрацювало встановлений термін експлуатації.
Не менш актуальне питання – експертне обстеження даного інженерного обладнання. Спільною проблемою для всіх гірничодобувних підприємств залишається знос основного технологічного фонду, що на сьогодні становить близько 80%. Тож, своєчасне експертне обстеження чи діагностування є запорукою попередження виникнення аварійних ситуацій.
Членів комісії цікавила штатна укомплектованість макшейдерських та геологічних служб підприємств.
Нагадали й про наявність дозвільних документів щодо користування надрами. Комісією не погоджено план розвитку гірничих робіт ТОВ «Чарнокіт» через те, що підприємство не переоформило гірничий відвід на розробку родовиша.
Проводився аналіз причин минулорічних нещасних випадків та вжиті заходи по недопущенню подібного. Розглядались плани підприємств щодо вдосконалення роботи по попередженню травмувань та ризиків.
Наразі в Управлінні Держпраці в області продовжується розгляд планів розвитку гірничих робіт та нормативів втрат і засмічення корисних копалин під час видобутку.
Свої плани захищатимуть ПАТ "Кіровоградграніт", ТОВ "Елгран", ПрАТ “Капустянський гранітний кар'єр”, ТОВ "Компанія Кучеренко плюс», ПАТ "Гайворонський спецкар'єр", ДП АТЗТ "Світловодський завод силікатних виробів", ТДВ "Світловодське кар'єроуправління", ПП “Крона-В”.
Довідка:
Під наглядом Управління Держпраці у Кіровоградській області 49 суб'єктів господарювання з високим ступенем ризику, де ведеться видобуток графітової руди, вторинних каолінів, ільменітових пісків, гранітів для блочного каміння та гранітів, які переробляються на щебеневу продукцію, а також інших корисних копалин.