Працівників підприємства переробної промисловості ознайомлено із безпечним веденням робіт під час післязбирального доробляння та зберігання зернових та зернобобових культур
Фахівці Управління інспекційної діяльності у Кіровоградській області провели семінар для працівників підприємства переробної промисловості на тему: «Безпека праці під час післязбирального доробляння та зберігання зернових та зернобобових культур».
Заступник начальника відділу з питань безпеки праці східного регіону Управління ознайомив присутніх зі станом виробничого травматизму на підприємствах агропромислового комплексу у поточному році, звернув увагу присутніх на обов’язковість дотримання вимог законодавчих і нормативно-правових актів з питань охорони праці. Наголосив, що особливо слід звернути увагу на безпеку під час виконання робіт у силосах і бункерах.
Безпечний процес післязбирального доробляння та зберігання зернових та зернобобових культур регулюється галузевими нормами з охорони праці, зокрема: Правилами охорони праці для працівників, зайнятих на роботах зі зберігання та перероблювання зерна, (наказ Мінсоцполітики України від 20.09.2017 № 1504, зареєстрований в Міністерстві юстиції України 23.10.2017 за № 1288/31156).
Також звернуто увагу, що вантажно-розвантажувальні роботи проводяться:
- відповідно до технологічної документації: маршрутних карт, карт технологічних процесів, карт типових технологічних процесів, карт на процеси проведення вантажно-розвантажувальних робіт і переміщення вантажів.
- під керівництвом посадової особи або працівника, відповідального за безпечне проведення цих робіт (визначає спосіб навантаження і розвантаження, розміщує робочу силу, перевіряє справність пристосувань і засобів індивідуального захисту, встановлює порядок обміну умовними сигналами між працівниками, проводить інструктаж перед початком робіт).
У місцях провадження вантажно-розвантажувальних робіт та у зоні дії вантажопідіймальних механізмів забороняється перебування осіб, не пов’язаних з виконанням цих робіт.
Місця виконання вантажно-розвантажувальних робіт позначаються знаками безпеки.
Післязбиральне обробляння зерна у приміщеннях зерносховищ дозволено виконувати лише за умови наявності окремих спеціальних відділень для протруєння, очищення, сушіння та зберігання зерна, оснащених системою аспірації.
Не дозволяється:
o використовувати для протруювання насіння обладнання, агрегати, комплекси та токи, які призначено для післязбирального доробляння та зберігання продовольчого і фуражного зерна.
o експлуатувати машини та обладнання без захисних огорож.
o у місцях проведення робіт з консервування зерна та зберігання хімічних консервантів вживати їжу, палити та користуватися відкритим вогнем.
У приймальних бункерах, які завантажуються повинні встановлюватися запобіжні ґрати.
Естакади, з яких розвантажуються автомобілі-самоскиди, повинні бути міцно огороджені з боків й обладнані відбійними брусами.
Граничнодопустима висота завантаження складів зерном насипом повинна вказуватися на стінах різко позначеною лінією з попереджувальними написами.