Роботодавцям бюджетної сфери – про дотримання законодавства при залученні працівників до суспільно-корисних робіт
Головний державний інспектор Управління інспекційної діяльності у Кіровоградській області за участі фахівців Компаніївського відділу Кіровоградської філії обласного центру зайнятості провела семінар для роботодавців бюджетної сфери на тему дотримання законодавства при залученні працівників до суспільно-корисних робіт.
Зокрема роз’яснено, що відповідно до Порядку залучення працездатних осіб до суспільно корисних робіт в умовах воєнного стану, затвредженого постановою Кабінету Міністрів України від 13 липня 2011 року № 753, суспільно корисні роботи – це види тимчасової трудової діяльності працездатних осіб в умовах воєнного стану, які провадяться для виконання робіт, що мають оборонний характер, ліквідації надзвичайних ситуацій техногенного, природного та воєнного характеру, що виникли в період воєнного стану, та їх наслідків, задоволення потреб Збройних Сил, інших військових формувань і сил цивільного захисту, забезпечення функціонування національної економіки та системи забезпечення життєдіяльності населення.
Такі роботи, як правило, не потребують спеціальної професійної підготовки. Також ці роботи не можуть бути пов’язані з підприємництвом або іншою діяльністю, спрямованою на одержання прибутку.
Рішення про залучення громадян до суспільно корисних робіт приймається військовим командуванням самостійно або із залученням місцевих держадміністрацій та органів місцевого самоврядування або військових адміністрацій (у разі їх утворення). Це рішення доводиться до відома населення через засоби масової інформації. У такому рішенні зазначаються обставини, що склалися в регіоні (місцевості, населеному пункті), і несприятливі фактори техногенного, природного та воєнного характеру, що створюють загрозу для населення та істотно знижують рівень забезпечення його життєдіяльності, шляхи протидії таким факторам і ліквідації наслідків надзвичайних ситуацій. Види (перелік) суспільно корисних робіт визначаються військовим командуванням або місцевими держадміністраціями та органами місцевого самоврядування з урахуванням орієнтовного переліку згідно з додатком до Порядку. У разі необхідності можуть бути запроваджені не передбачені зазначеним орієнтовним переліком види суспільно корисних робіт. Такий перелік затверджується виходячи із обставин, що склалися в регіоні (місцевості, населеному пункті), і несприятливих факторів техногенного, природного та воєнного характеру, що створюють загрозу для населення та істотно знижують рівень забезпечення його життєдіяльності.
До суспільно корисних робіт залучаються:
зареєстровані безробітні та інші незайняті особи, зокрема внутрішньо переміщені;
- працівники функціонуючих в умовах воєнного стану підприємств (за погодженням з їх керівниками), що не залучені до виконання мобілізаційних завдань (замовлень) та не зараховані до складу об'єктових формувань цивільного захисту, - у порядку переведення;
- особи, зайняті в особистому селянському господарстві;
- студенти вищих, учні та слухачі професійно-технічних навчальних закладів;
- особи, які забезпечують себе роботою самостійно (пункт 5 Порядку).
Виконання суспільно корисних робіт на необоронюваній місцевості заборонено.