На підприємстві галузі харчової промисловості, де стався нещасний випадок проведено заходи з моделювання подій на робочому місці
З метою попередження та недопущення випадків виробничого травматизму під час виконання посадових обов’язків працівниками суб’єкта господарювання харчової промисловості, за участю головного державного інспектора відділу з питань безпеки праці східного регіону управління інспекційної діяльності у Кіровоградській області проведено моделювання подій нещасного випадку на робочому місці.
Працівник (формувальник тіста) суб’єкта господарювання харчової галузі під час виробничого процесу, а саме підготовки тістоділителя до роботи, діставав залишки тіста з різального органу при не повній його зупинці, без вимкнення електродвигуна. Приймальна лійка тістоділителя не була обладнана знімними захисними ґратами, що зблоковані з приводом, що забезпечують вимикання електродвигунів. Тим часом інший формувальник тіста з невідомих причин, увімкнув тістоділитель, що призвело до відсічення пальців правої руки у працівника, який здійснював санітарне чищення тістоділителя.
У ході заходу, за участю головного державного інспектора, керівника підприємства, фахівця з охорони праці, формувальників тіста, уповноваженої найманими працівниками особи з питань охорони праці, змоделювали дії постраждалого працівника, що призвели до нещасного випадку. Головний державний інспектор звернув увагу працівників підприємства на небезпечних факторах, які виникають під час експлуатації обладнання з виготовлення хліба та хлібобулочних виробів, проаналізували допущені порушення вимог безпеки, а саме чищення тістоділителя при повній зупинці різального органу та вимиканні електродвигунів.
Приділили увагу необхідності дотримання вимог порядку проведення розслідування та обліку нещасних випадків, професійних захворювань, аварій на виробництві, своєчасності надання інформації про нещасні випадки та запобігати випадкам прихованого травматизму.
Також головний державний інспектор закликав працівників неухильно дотримуватися вимог інструкцій з охорони праці, не нехтувати особистою безпекою, контролювати справність на обладнанні блокувальних пристроїв обов’язково використовувати засоби індивідуального та колективного захисту, належно й відповідально ставитися до виконання посадових обов’язків.
Більше інформації щодо питань охорони, безпеки та гігієни праці, а також психосоціальної підтримки на робочому місці рекомендовано знаходити на інформаційному порталі Держпраці: https://pratsia.in.ua/.