У Кропивницькому фахівці Управління надали роз’яснення щодо протидії мобінгу
Фахівці Управління інспекційної діяльності у Кіровоградській області роз’яснили працівникам галузі торгівлі у Кропивницькому питання стосовно запобігання дискримінації та мобінгу.
Будь-яка дискримінація на робочому місці заборонена Кодексом законів про працю України. Наприкінці минулого року КЗпП доповнили ще однією важливою статтею – «Заборона мобінгу (цькуванню)».
Частиною 2 статті 2 Кодексу працівники мають право на здорові і безпечні умови праці. Проте, на практиці досить часто працівники потерпають від різноманітних утисків на робочому місці, які мають абсолютно різні прояви від словесних образ з боку колег чи директора до позбавлення премій, сексуальних домагань або ж примушування до звільнення.
У Кодексі законів про працю України визначено:
– поняття та форми мобінгу;
– обов’язки держави та роботодавця щодо протидії мобінгу працівників;
– внесення змін до колективного договору;
– до кого звертатися за допомогою;
– розірвання трудового договору у зв’язку з мобінгом;
– відповідальність керівника та працівника за мобінг.
Держава гарантує працездатним громадянам, які постійно проживають на території України, правовий захист від мобінгу, дискримінації, упередженого ставлення у сфері праці, захист честі та гідності під час здійснення ним трудової діяльності, а також забезпечення особам, які зазнали таких дій та/або бездіяльності, права на звернення до Державної служби України з питань праці та до суду щодо визнання таких фактів та їх усунення (без припинення працівником трудової діяльності на період розгляду скарги, провадження у справі). А також, - відшкодування шкоди, заподіяної внаслідок таких дій та/або бездіяльності, на підставі судового рішення, що набрало законної сили (стаття 5-1 Кодексу законів про працю України).
Більше інформації на інформаційному порталі Держпраці https://pratsia.in.ua