Об’єднаними зусиллями – на захист конституційних прав працюючих

Федерацією профспілок Кіровоградської області та Управлінням Держпраці в області підписано Угоду про співпрацю. Символічно, що сторони, представлені головою ФПО Максимом Баланенком та начальником Управління Сергієм Подорожним скріпили підписами документ 10 грудня, коли спільнота відзначає Міжнародний день прав людини.

 

У виступах перед активом профспілок, засобами масової інформації керівники обох організацій відзначили важливість співпраці у здійсненні державного нагляду та громадського контролю за дотриманням гарантованих Конституцією та іншими законами прав працівників з метою не тільки виявляти порушення, а й вживати заходів щодо їх усунення, профілактичної роботи.

Максим Баланенко зазначив, що співпраця профспілок з органами Держпраці розпочалася набагато раніше до підписання Угоди. Зокрема, спільними діями було розроблене Положення про Державну службу України з питань праці, яке відповідає вимогам Європейського Союзу. Голова Федерації профспілок наголосив на необхідності подальшої спільної роботи з відновлення ефективності державного контролю у сфері праці, коли 4,5 мільйона українців працює нелегально, порушуються  права людей і в бюджет країни не надходять мільярди гривень несплачених податків.

Сергій Подорожний проінформував присутніх про історію створення та повноваження Управління Держпраці у Кіровоградській області. Начальник Управління підкреслив, що взаємних зобов’язань, закріплених в Угоді, сприятиме додержанню конституційних прав громадян на належні, безпечні та здорові умови праці, зниженню рівня виробничого травматизму, виявленню прихованих нещасних випадків, незаконного звільнення працівників, заборгованості із зарплати та недодержання гарантій, передбачених законодавством.

Заступник начальника Управління Оксана Харченко – куратор напрямку додержання законодавства про працю відзначила роль профспілок області у підтримці скасування мораторію на перевірки, що дало змогу органам Держпраці стимулювати роботодавців посилити контроль за охороною і безпекою праці. Спільне проведення перевірок з метою дотримання законодавства в частині призначення та виплати допомоги, компенсацій, надання соціальних послуг та інших видів матеріального забезпечення   з метою дотримання прав і гарантій застрахованих осіб, здійсненні комплексного управління охороною праці та промисловою безпекою на обласному рівні, дотримання роботодавцями законодавства про працю, в тому числі стосовно неповнолітніх, інвалідів передбачає Угода.

Сторони також планують спільну участь у розробці нормативно-правових актів, проведення інформаційних заходів, роз’яснювальної роботи з питань недопущення порушення трудових прав та дискримінації працівників. Передбачена і взаємодія щодо контролю за правильністю застосування роботодавцями списків на пільгове пенсійне забезпечення, за своєчасністю та об’єктивністю розслідувань нещасних випадків на виробництві.

 

 

Державна служба України з питань праці

 

 

  

Департамент соціального захисту населення Кіровоградської обласної адміністрації 

 

 

 Управління Головдержслужби України в Кіровоградській області

 

ОУНБ Д.І. Чижевського (іноформаційна платформа з питань праці)