Працівникам ще одного агропідприємства у Кропивницькому районі нагадали про дотримання вимог безпеки під час ремонту та експлуатації сільськогосподарської техніки

Фахівці Управління інспекційної діяльності у Кіровоградській області провели консультативний захід для працівників сільськогосподарського підприємства у Кропивницькому районі щодо дотримання вимог безпеки під час ремонту, експлуатації сільськогосподарської техніки та обладнання відповідно до правил охорони праці у сільськогосподарському виробництві.

Звернули увагу на найчастіші випадки травмування в аграрному секторі: падіння з тракторів і сільськогосподарських машин; захоплення одягу і частин тіла неогородженими рухомими (обертовими) частинами машин; ремонт і регулювання з невимкненим двигуном; наїзд на сторонніх осіб у зоні виконання робіт; перевертання машин, несвоєчасне виконання суб’єктами господарювання діагностичних та ремонтних робіт.

Розглянуті окремі питання дотримання техніки безпеки при  експлуатації виробничого обладнання в ремонтних майстернях. Перед виїздом у поле, механізатори сільськогосподарських машин та водії перевіряють технічний стан сільськогосподарської техніки, випробовують роботу машин на всіх режимах і усувають виявлені несправності тільки після зупинення двигуна трактора. Робочі місця тракторів укомплектовуються медичними аптечками першої допомоги та пожежним інвентарем. Рухомі, обертові частини машин (карданні, ланцюгові, пасові, зубчасті та інші передачі), огороджуються захисними кожухами.

Більше інформації з даного питання можна отримати на сайті Державної служби України з питань праці у рубриці «Рекомендації для роботодавців та працівників на період воєнного стану» та на інформаційному порталі https://pratsia.in.ua

 

Державна служба України з питань праці

 

 

  

Департамент соціального захисту населення Кіровоградської обласної адміністрації 

 

 

 Управління Головдержслужби України в Кіровоградській області

 

ОУНБ Д.І. Чижевського (іноформаційна платформа з питань праці)