Роз’яснено правила безпечної експлуатації насосних станцій водогосподарських систем

Фахівець Управління інспекційної діяльності у Кіровоградській області розповів під час технічних консультацій працівникам водогосподарського підприємства у Кропивницькому районі про дотримання правил безпеки при обслуговуванні електроустановок насосних станцій.

 Інспектор звернув увагу на те, що під час огляду розподільчого устаткування (РУ), щитів, шинопроводів, збірок напругою до та понад 1000 В необхідно дотримуватися правил безпеки.

При цьому забороняється:

  • знімати попереджувальні плакати, огородження або бар'єри, проникати за них;
  • торкатися струмовідних частин, обтирати й чистити їх;
  • виконувати будь-яку роботу, усувати виявлені несправності;
  • входити до шаф закритих РУ з напругою понад 1000 В. (такі шафи слід оглядати з порога або стоячи перед бар'єром).

Працівники повинні бути забезпечені спецодягом, спецвзуттям та іншими засобами індивідуального захисту. Під час ремонту, обслуговування або оперативного перемикання в електроустановках насосних станцій як додатковий електрозахисний засіб необхідно застосовувати гумові діелектричні килими та ізолювальні підставки. Електрозахисні засоби повинні використовуватися за їх прямим призначенням під час роботи з електроустаткуванням з напругою, що не перевищує ту, на яку розраховані ці засоби. Засоби індивідуального захисту, пристрої та інструмент, що застосовуються для обслуговування електроустановок, гідромеханічного обладнання, будівель і споруд, повинні підлягати огляду і випробуванням згідно з чинними нормативними документами.

 

 

Державна служба України з питань праці

 

 

  

Департамент соціального захисту населення Кіровоградської обласної адміністрації 

 

 

 Управління Головдержслужби України в Кіровоградській області

 

ОУНБ Д.І. Чижевського (іноформаційна платформа з питань праці)