Інспектор роз’яснила, які ризики для працівників та роботодавців можуть виникати у разі порушення законодавства про працю

Головний державний інспектор Управління інспекційної діяльності у Кіровоградській області у м. Світловодську провела семінар для працівників підприємств, у яких основним видом діяльності є оптова торгівля пальним.

Інспектор роз’яснила, які ризики для працівників та роботодавців можуть виникати у разі порушення законодавства про працю.

Щоб не наражатися на штрафні санкції, роботодавцям важливо дотримуватися правил оплати, звільнення та надання компенсацій працівникам. Працівникам слід уникати незадекларованої праці, щоб убезпечити себе від порушення прав, передбачених законодавством України, в тому числі відсутність оплати, виконання робіт, не передбачених трудовим договором, умов праці, режиму роботи та відпочинку.

Зосереджено увагу на проблемах, пов’язаних з торгівлею людьми.

Фахівець зазначила, що особливо це актуально під час воєнного стану, коли збільшилася міграція людей. Щоб не стати жертвою торгівлі людьми, слід перевіряти інформацію про роботодавця та робочі умови, не погоджуватися на пропозиції, які здаються надто привабливими або нереальними, якщо запрошення на роботу здається надто нав'язливим або підозрілим, то краще відмовитися. Важливо зберігати особисті документи при собі.

Після завершення зустрічі учасники отримали буклети, в яких коротко викладено інформацію про аспекти, причини та наслідки недотримання законодавства про працю.

 

Державна служба України з питань праці

 

 

  

Департамент соціального захисту населення Кіровоградської обласної адміністрації 

 

 

 Управління Головдержслужби України в Кіровоградській області

 

ОУНБ Д.І. Чижевського (іноформаційна платформа з питань праці)