Фахівець Міжрегіонального управління провів семінар для посадових осіб підприємств, які експлуатують опалювальні водогрійні котли

В обласній бібліотеці ім. Д.І. Чижевського фахівець Управління інспекційної діяльності у Кіровоградській області провів семінар для посадових осіб підприємств, які експлуатують опалювальні водогрійні котли. Під час заходу звернули увагу на дотриманні законодавства з питань охорони праці.

 Зосереджено увагу на своєчасності проведення навчання з питань охорони праці, забезпеченості працівників спецодягом, засобами індивідуального та колективного захисту, мийними та знешкоджувальними засобами, проведенні первинних та позачергових технічних оглядів, експертних обстежень після закінчення граничного строку експлуатації та отримання відповідних дозволів на експлуатацію котлів на період дії воєнного стану.

Наголошено, що під час опалювального періоду на об’єктах теплопостачання, зазвичай, нещасні випадки трапляються через порушення технологічної та виробничої дисципліни персоналу, незадовільний технічний стан енергоустановок в системі котла, що пов’язано з порушенням умов експлуатації.

Найімовірніший, що цього опалювального періоду ризик травмування зросте. Це пов’язано з можливими перебоями електро-, газо- та водопостачання. Головне – діяти злагоджено і швидко в таких ситуаціях. Якщо котел отримав пошкодження, на обмуруванні утворилися тріщини, почалася пожежа або прогримів вибух, від котла йде незвичний шум, спрацював запобіжно-запірний клапан та виникли інші технологічні порушення. Для цього роботодавець повинен заздалегідь забезпечити складання плану локалізації та ліквідації аварій та їх наслідків у котельні, де докладно описуються характер пошкодження, дії оператора і відповідальної особи в разі виникнення надзвичайної події.

Під час заходу роздані інформаційні листи із роз’ясненнями вищезазначених питань.

Детальніше про безпечне ведення робіт на https://pratsia.in.ua

 

Державна служба України з питань праці

 

 

  

Департамент соціального захисту населення Кіровоградської обласної адміністрації 

 

 

 Управління Головдержслужби України в Кіровоградській області

 

ОУНБ Д.І. Чижевського (іноформаційна платформа з питань праці)