Роз`яснено права працівниці щодо трудового законодавства отримання додаткової соціальної відпустки

До Управління інспекційної діяльності у Кіровоградській області звернулась бухгалтер, яка працює у ФОП, що здійснює свою господарську діяльність в місті Кропивницький. Звернення було стосовно права працівниці, яка прийшла на роботу у лютому 2023 року і є одинокою матір`ю та претендує на отримання додаткової соціальної відпустки відповідно до ст. 19 ЗУ «Про відпустки».

 У довідці з попереднього місця роботи зазначено, що працівниця не скористалася цією відпусткою у 2023 році та не вказано щодо компенсації за неї у зв`язку зі звільненням.

 Законом України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо оптимізації трудових відносин», скасовані будь-які вимоги до нового роботодавця щодо  перерахування компенсацій за невикористані відпустки.

Крім того ч. 1 ст. 47 Кодексу законів про працю України передбачено, що роботодавець зобов’язаний у день звільнення видати працівникові копію наказу (розпорядження) про звільнення, письмове повідомлення про нараховані та виплачені йому суми при звільненні (стаття 116) та провести з ним розрахунок у строки, визначені ст. 116 цього Кодексу, а також на вимогу працівника внести належні записи про звільнення до трудової книжки.

Також, ст. 117 КЗпП України передбачено, що у разі невиплати з вини роботодавця належних звільненому працівникові сум у строки, визначені статтею 116 цього Кодексу, за відсутності спору про їх розмір, підприємство, установа, організація повинні виплатити працівникові його середній заробіток за весь час затримки по день фактичного розрахунку, але не більш як за шість місяців.

Отже, новий роботодавець не зобов'язаний надавати додаткову соціальну відпустку. Працівниця має звернутися до попереднього роботодавця для отримання компенсації за невикористану відпустку, яка мала бути їй виплачена при звільненні.

За консультаціями з питань трудового законодавства можна звернутися до фахівців Управління інспекційної діяльності у Кіровоградській області.

 

Державна служба України з питань праці

 

 

  

Департамент соціального захисту населення Кіровоградської обласної адміністрації 

 

 

 Управління Головдержслужби України в Кіровоградській області

 

ОУНБ Д.І. Чижевського (іноформаційна платформа з питань праці)