Практичні рекомендації щодо порядку реєстрації парових і водогрійних котлів суб’єктами господарювання
Фахівці Управління Держпраці у Кіровоградській області надають практичні рекомендації з питань порядку реєстрації парових і водогрійних котлів суб’єктами господарювання.
Котли до пуску в роботу повинні бути зареєстровані в Управлінні Держпраці у області.
Реєстрація проводиться на підставі письмової заяви власника котла або організації, яка його орендує.
Для реєстрації подаються такі документи:
а) паспорт на парові і водонагрійні котли.
б) акт про справність котла, якщо він прибув з заводу-виготовлювача в зібраному стані (або був переставлений з одного місця на інше);
в) посвідчення про якість монтажу;
г) креслення приміщення котельні (план поперечний и поздовжний перериз, а при необхідності – і поздовжній переріз);
д) довідка про відповідність водопідготовки проекту;
е) довідка про наявність та характеристику живильних пристроїв і відповідність їх проекту;
ж) Інструкція з монтажу і експлуатації заводу – виготовлювача котла.
Документи, що перелічені в пунктах “б”, “в”, “г”, “д”, “е”, повинні бути підписані власником котла і переплетені разом з паспортом.
Посвідчення про якість монтажу повинно складатись організацією, яка проводила монтаж, і підписуватись керівником цієї організації, а також власником котла і скріплюватись печатками. В посвідченні повинні бути наведені наступні дані:
а) назва монтажної організації;
б) назва власника котла;
в) назва заводу – виготовлювача котла і його заводський номер;
г) дані про матеріали, які використовувались монтажною організацією і не увійшли в обсяг поставки заводу-виготовлювача;
д) дані про зварювання (вид зварювання, тип і марка електродів), прізвища зварників і номери їх посвідчень, результати випробування контрольних стиків (зразків);
е) дані про перевірку системи труб пропуском кулі і про промивку котла;
ж) дані про стилоскопіювання елементів котла, які працюють при температурі стінки вище 450 °С;
з) загальні висновки про відповідність проведених монтажних робіт даним Правилам, проекту, технічним умовам і Інструкції з монтажу та експлуатації при вказаних в паспорті параметрах.
Управління Держпраці протягом 5 днів розглядає подану на котел документацію і при відповідності її вимогам Правил реєструє котел. Після чого документи прошнуровуються, опечатуються, в паспорті котла ставиться штамп та реєстраційний номер і з усіма документами повертається власнику котла. Відмова в реєстрації котла повідомляється власнику письмово і вказуються причини з посиланням на відповідні статті Правил.
Котли після демонтажу і встановлення на новому місці або переведенні їх на інший режим роботи (з парового на водогрійний) до пуску в роботу повинні бути перереєстровані в Управлінні Держпраці, а котли пересувних котельних установок повинні реєструватись в Управлінні за місцем їх експлуатації.
При передачі котла іншому власнику до пуску в роботу котел підлягає перереєстрації.
Для зняття з обліку зареєстрованого котла власник зобов’язаний подати в Управління Держпраці з обгрунтуванням причин його зняття з обліку разом з паспортом котла.
При відсутності паспорта заводом-виготовлювачем направляється його дублікат. У випадку відсутності дублікату експертно-технічний центр складає в установленому порядку новий паспорт за встановленою формою.
З метою збереження життя Управління Держпраці у Кіровоградській області звертає увагу споживачів на порядок реєстрації парових і водогрійних котлів.
Об’єкти, які підлягають реєстрації в Управлінні Держпраці
1.Парові і водогрійні котли з поверхнею нагріву понад 6 м2;
2.Парові котли, автономні пароперегрівники і економайзери з робочим тиском понад 0,07 МПа (0,7 кгс/см2), водогрійні котли і автономні економайзери з температурою води вище 115 °С, у тому числі енерготехнологічні котли: парові і водогрійні, в тому числі содорегенераційні котли;
3.Котли-утилізатори: парові і водогрійні;
4.Котли пересувних і транспортабельних установок і енергопоїздів;
5.Котли парові і рідинні, які, працюють з високотемпературними органічними теплоносіями