Проведено роз’яснювальну роботу щодо дотримання вимог безпеки праці під час комплексу робіт зі збирання зернових культур
Фахівець Управління інспекційної діяльності у Кіровоградській області провів інформаційно-роз’яснювальну роботу з працівниками сільськогосподарських підприємств Олександрійського району щодо дотримання вимог безпеки праці під час проведення комплексу робіт зі збирання зернових культур, попередження виробничого травматизму та професійних захворювань.
Інспектор надав роз’яснення стосовно змін у законодавстві з питань охорони праці, що пов’язані із введенням воєнного стану на території України та наголосив на основні пріоритети функціонування суб’єктів господарювання в таких умовах :
- для організації оперативної комунікації між працівниками у полі та негайного інформування їх у разі створення небезпечної для їх життя та здоров’я ситуації, забезпечити працівників засобами зв’язку;
- не допускати до експлуатації трактори, зернозбиральні комбайни, сільськогосподарські агрегати, що не відповідають вимогам безпеки, не пройшли технічного огляду уповноваженими на це особами, забезпечити виконання ремонту і технічного обслуговування машин, механізмів, устаткування в спеціально призначених для цього місцях із застосуванням знарядь, пристроїв та інструментів, передбачених технологіями ремонтних робіт і технічного обслуговування;
- організувати в польових умовах пункти харчування працівників, можливість надання за необхідністю медичної допомоги;
- забезпечити працівників засобами індивідуального захисту відповідно до категорій ризиків, від яких ЗІЗ повинні захистити користувачів цим одягом.