Проведено семінар з працівниками суб’єктів господарювання промислової галузі у місті Світловодськ

Головний державний інспектор Управління інспекційної діяльності у Кіровоградській області провела семінар з питань додержання трудового законодавства робітникам суб’єктів господарювання, що здійснюють виготовлення металевих виробів у місті Світловодськ.

 Фахівець визначила особливості організації трудових відносин, що стосувалися робочого часу в умовах воєнного стану:

- нормальна тривалість робочого часу працівників у період воєнного стану не може перевищувати 60 годин на тиждень;

- час початку і закінчення щоденної роботи (зміни) визначається роботодавцем.

- тривалість щотижневого безперервного відпочинку може бути скорочена до 24 годин;

- у період дії воєнного стану не застосовуються норми статті 53 (тривалість роботи напередодні святкових, неробочих і вихідних днів), частини першої статті 65, частин третьої - п'ятої статті 67 та статей 71-73 (святкові і неробочі дні) Кодексу законів про працю України.

При цьому, збільшення на період воєнного стану нормальної тривалості робочого часу до 60 годин на тиждень є правом, а не обов'язком роботодавця. Таке збільшення повинно бути обґрунтованим перш за все потребою ефективної діяльності відповідного підприємства, установи, організації в оборонній сфері та сфері забезпечення життєдіяльності населення.

Тарифна ставка (оклад) оплати праці встановлюється виходячи зі встановлених роботодавцем норм тривалості робочого часу, які можуть сягати 60 годин на тиждень.

Скорочена тривалість робочого часу означає, що час, протягом якого працівник повинен виконувати трудові обов'язки, скорочується. Однак, працівник має право на оплату праці в розмірі повної тарифної ставки, повного окладу.

Інспектор повідомила про інші зміни в трудовому законодавстві, що діють на час воєнного стану та надала інфографіку із зазначених питань.

 

Державна служба України з питань праці

 

 

  

Департамент соціального захисту населення Кіровоградської обласної адміністрації 

 

 

 Управління Головдержслужби України в Кіровоградській області

 

ОУНБ Д.І. Чижевського (іноформаційна платформа з питань праці)