Оформення трудових відносин між працівником і фізичною особою-підприємцем – тема семінару
1 грудня головний державний інспектор відділу з питань додержання законодавства про працю, зайнятість та інших нормативно-правових актів Управління Держпраці у Кіровоградській області Ганна Царенко провела семінар з питань трудового законодавства з фізичними особами - підприємцями Плачиндою Т.С. та Білявським В.С.
Були розглянуті питання оформлення трудових відносин між працівником і роботодавцем - фізичною особою-підприємцем (далі-ФОП), реєстрації трудових договорів та інші.
З 1 січня 2015 року реєстрація трудового договору між працівником і роботодавцем - фізичною особою-підприємцем у державній службі зайнятості скасована. Введено обов”язок ФОП повідомити орган державної фіскальної служби про прийняття працівника на роботу. Трудовий договір найманого працівника з фізичною особою – підприємцем тепер є обов’язковою умовою допущення працівника до роботи. При цьому сам договір більше не реєструється в органах служби зайнятості. Процедура заповнення трудової книжки фактично не була змінена, тому записи про прийом на роботу у ФОП з 2015 року та про звільнення працівника, як і раніше, потребують затвердження у службі зайнятості та скріплення її печаткою.
Натомість, законодавчо встановлено необхідність повідомлення органу Державної фіскальної служби про прийняття працівника на роботу (постанова Кабміну від 17.06.2015 р. №413 «Про порядок повідомлення Державній фіскальній службі та її територіальним органам про прийняття працівника на роботу»).
Постановою затверджено форму повідомлення про прийняття працівника на роботу та встановлено, що воно подається власником підприємства, установи, організації або уповноваженим ним органом (особою) або фізичною особою до територіальних органів ДФС за місцем обліку їх як платника єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування. Інформація, що міститься у повідомленні про прийняття працівника на роботу, вноситься до реєстру страхувальників та реєстру застрахованих осіб.