Інформація про роботу з питань ринкового нагляду
Здійснення державного ринкового нагляду в Управлінні Держпраці у Кіровоградський області покладено на відділ експертної роботи, ринкового нагляду та надання адміністративних послуг.
Відповідно до Порядку розроблення та перегляду секторальних планів ринкового нагляду, моніторингу та звітування про їх виконання затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 26 грудня 2011р. № 1410 розроблено план здійснення державного ринкового нагляду на 2016р. та розміщено на інформаційному стенді Управління.
З метою запобігання розповсюдження на території України та області продукції, що не відповідає встановленим вимогам та ознайомлення суб’єктів господарювання з вимогами чинного законодавства щодо продукції, яку вони реалізують, виробляють або постачають на ринок України, посадовими особами під час проведення превентивних заходів проводиться роз’яснювальна робота.
В поточному році проведено 65 семінарів - нарад з питань ринкового наглядуіз розповсюджувачами, виробниками та користувачами нехарчової продукції. Виходячі з мети семінарів, учасники змогли почути різні точки зору стосовно теми, що обговорювалася: юридичні новації в законодавстві та правові й організаційні засади здійснення державного ринкового нагляду, вимоги технічних регламентів України з позицій захисту прав користувачів тощо.
Під час проведення семінарів, нарад зверталася увага керівників підприємств, установ та організацій різних форм власності на порядок надання повідомлення про продукцію, яка не відповідає загальній вимозі щодо безпечності продукції, органам державного ринкового нагляду.
З метою ефективного виконання Управлінням повноважень органу державного ринкового нагляду передбачених Законом України «Про державний ринковий нагляд і контроль нехарчової продукції» та Законом України «Про загальну безпечність нехарчової продукції» посадовими особами ринкового нагляду продовжено опрацювання нормативно-правових актів, що діють у сфері ринкового нагляду. В тому числі опрацьована система швидкого оповіщення «RAPEX» про неякісну нехарчову продукцію, яка діє в країнах ЄС. До початку створення національної інформаційної системи ринкового нагляду Управлінням використовуються повідомлення системи «RAPEX» про неякісну продукцію для інформування розповсюджувачів, основних споживачів зазначеної продукції. Зазначена інформація вивішується на інформаційному стенді Управління.
Відповідно до Порядку ведення обліку звернень споживачів та здійснення моніторингу нещасних випадків внаслідок споживання (користування) нехарчової продукції у територіальному управлінні заведено Журнал обліку звернень споживачів, але за звітний період скарг щодо проблем з використанням підконтрольної продукції до Управління не надходило.
Нещасних випадків пов’язаних з застосуванням продукції, що підпадає під повноваження Управління на території області не було.
З метою інформування керівників установ та організацій області щодо цілей та задач державного ринкового нагляду Управлінням ініційовано включення до тематичних планів закладів, що проводять навчання та перевірку знань працівників та посадових осіб з питань охорони праці теми: «Закон України «Про державний ринковий нагляд і контроль нехарчової продукції», Основні вимоги технічних регламентів».