Шахтарі – інваліди відстоюють свої права
20 листопада в Олександрії біля районної державної адміністрації відбувся мітинг. Організатором акції виступила обласна громадська організація "Союз шахтарів-інвалідів". За словами голови організації Сергія Горбачова пікетувальники хочуть привернути увагу влади до заборгованості по заробітній платі на державному підприємстві " Олександріярозрізбуд ".
Новий арбітражний керуючий підприємства Сергій Бершадський заявив, що отримав завдання від голови облдержадміністрації негайно погасити борги із зарплати. Заборгованість пропонується покрити коштами, які перевела підприємству державна фіскальна служба після продажу майна розрізу "Костянтинівський". Є кошти в сумі понад 7 мільйонів гривень, - сказав Бершадський.
В той же час зарплатні борги має 281 людина. Суми коливаються від 15000 до 100000 гривень. Грошей достатньо для погашення заборгованості та виплати компенсацій, але недостатньо для повного розрахунку з Пенсійним фондом. Пенсійний борг необхідно гасити за рахунок подальших продажів майна.
Довідково.
Перевірки дотримання законодавства про працю на ДП Трест "Олександріярозрізбуд" проводились тричі протягом 2013 року, в лютому, червні та жовтні 2014 року. Перевірками було встановлено порушення строків виплати заробітної плати, що призвело до наявності заборгованості із її виплати. Рахунки підприємства протягом тривалого строку арештовані Державною виконавчою службою. Станом на дату останньої перевірки заборгованість по заробітній платі перед працівниками підприємства складала 1522,6 тис.грн., в тому числі перед звільненими працівниками – 1154,4 тис.грн.
Відповідно до статті 19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, у межах повноважень та у спосіб, передбачені Конституцією та законами України.
Механізм поновлення порушених трудових прав працівників визначений главою XV Кодексу законів про працю України (далі - КЗпП України). Ця функція здійснюється комісіями по трудових спорах і судами.
Відповідно до ст. 233 КЗпП України для вирішення трудового спору та стягнення належної заробітної плати заявник має право звернутись до суду з позовом без обмеження будь-яким строком.
При отриманні судового рішення та в разі невиконання його відповідачем заявник має право звернутись до Державної виконавчої служби за місцем знаходження підприємства. Відповідно до статті 2 Закону України «Про виконавче провадження» примусове виконання судових рішень в Україні покладається на Державну виконавчу службу, яка входить до системи органів Міністерства юстиції України.