Олексанрійські УТОСівці відзначили 80-річчя виробничої діяльності
Напередодні Міжнародного дня сліпих, який у всьому світі відзначають 13 листопада, в Олександрії представників УТОС вітали з ювілейною датою – 80-річчям від створення виробничого підприємства. Перебуваючи з робочою поїздкою в Олександрійському районі начальник Управління Держпраці у Кіровоградській області Сергій Подорожний не оминув увагою цю поважну дату і заїхав привітати людей з обмеженими можливостями, які живуть повноцінним життям та успішно працюють.
Перші виробничі майстерні УТОС на 12 робочих місць з’явилися ще у 1935 році. В Олександрії тоді працювало 40 незрячих, які виготовляли спочатку захисні окуляри, а згодом віники, корзини, фасували тютюн, каву. Під час війни виробництво занепало, а коли відновилось після Перемоги 1945 року, то налагодили виробництво ґудзиків з річних раковин. Сировини завозилась із Світловодська, Полтави, Києва,Черкаської області, а продукція, як стверджують очевидці, користувалась великим попитом в олександрійців.
З 1978 року УТОСівці перепрофілювались на виробництво машинобудівної продукції – електричних котушок, різноманітних видів трансформаторів, блоків живлення, чим займаються й донині.
Директор відділення УТОС Павло Лук’янчук розповів, що сьогодні на виробництві повний робочий день задіяні 50 незрячих. УТОСівці успішно співпрацюють з гірничодобувними та металургійними підприємствами України, зокрема, НВО «Етал» в Олександрії, «Укрзалізницею», кременчуцьким заводом «Ампер».
- Головне, що наше підприємство тримається на плаву, коли деякі інші припиняють свою діяльність, - поділився думками Павло Петрович. – Крім того, утримуємо клуб, бібліотеку, гуртожиток для інвалідів, комп’ютерний клас, медпункт, радіовузол. Сергій Подорожний запевнив директора відділення УТОС у всебічному сприянні Управління з питань охорони праці та соціального захисту, а під час урочистостей вручив подарунок.