Вимоги безпеки під час ведення гірничих робіт розглянуто з керівниками та відповідальними посадовими особами ряду підприємств

Ведення гірничих робіт, робіт з переробки корисних копалин, експлуатації технологічного транспорту відповідно до вимог Гірничого закону України, «Правил охорони праці під час розробки родовищ корисних копалин відкритим способом» (НПАОП 0.00-1.24-10),  «Правил охорони праці під час дроблення і сортування, збагачення корисних копалин і огрудкування руд і концентратів» (НПАОП 0.00-1.61-12), «Правил з охорони праці під час експлуатації великовантажних автомобілів та інших технологічних транспортних засобів під час розробки рудних і нерудних копалин відкритим способом» (НПАОП 0.00-1.72-14) розглянуто під час нарад, які провели завідувач сектору гірничого нагляду Управління Держпраці у Кіровоградській області Юрій Деменський та головний державний інспектор цього сектору Олександр Погорілий.

 Протягом минулого тижня наради з керівниками та відповідальними посадовими особами підприємств проведено на ВП «Адабаський кар’єр» філії «Центр управління промисловістю» АТ «Укрзалізниця», ТОВ «ГЕО-ІНВЕСТ», ТДВ «Світловодське кар’єроуправління», ТОВ «УКРАЇНСЬКА ДОБУВНА КОМПАНІЯ», ДП «Світловодський завод силікатних виробів».

Фахівці Управління підкреслили, що виконання робіт з підвищеною небезпекою проводяться лише за наявності відповідних дозволів або декларацій. На проведення робіт підвищеної небезпеки, зазначених у «Переліку робіт з підвищеною небезпекою»(НПАОП 0.00-2.01-05), необхідно видавати письмові наряди. Працівники та посадові особи, які не пройшли навчання, інструктаж і перевірку знань з питань охорони праці у встановленому порядку, до виконання робіт не допускаються.

Посадові особи Управління, на виконання доручення Державної служби України з питань праці, продовжують інформувати роботодавців про переваги легального працевлаштування. Зазначено,що найбільш розповсюдженим проявом «тіньової зайнятості» є підміна трудових договорів договорами цивільно-правового характеру.

Інформація про факти можливого використання незадекларованої праці, зафіксовані під час інформаційних відвідувань роботодавців, буде використана, коли розпочнуться інспекційні відвідування з питань виявлення неоформленої найманої праці. До того часу роботодавці мають змогу самостійно усунути порушення та уникнути покарань.

 

 

Державна служба України з питань праці

 

 

  

Департамент соціального захисту населення Кіровоградської обласної адміністрації 

 

 

 Управління Головдержслужби України в Кіровоградській області

 

ОУНБ Д.І. Чижевського (іноформаційна платформа з питань праці)