Під час навчання обговорювалось дотримання Закону України «Про запобігання корупції» в частині обмежень та заборон, встановлених для державних службовців
20 серпня головний спеціаліст з питань запобігання та виявлення корупції Управління Держпраці в області Ангеліна Мусієнко провела чергове навчання для працівників Управління з питань дотримання вимог антикорупційного законодавства.
Законодавством України у сфері запобігання корупції встановлено низку положень, що за змістом є обмеженнями, обов’язками та вимогами до поведінки суб’єктів, на яких поширюється дія Закону України «Про запобігання корупції». Доповідач зазначила, що всі ці інструменти становлять комплекс антикорупційних механізмів, які запобігають вчиненню корупційних і пов’язаних з корупцією правопорушень, інших порушень вимог зазначеного Закону. Головна мета правових обмежень – це забезпечення ефективного функціонування державної служби, встановлення правових бар’єрів перед можливими зловживаннями державних службовців, створення умов для належного виконання посадових повноважень і реалізація встановлених Конституцією прав і свобод службовців. Правові обмеження й заборони стосуються осіб, які мають намір стати на державну службу, і діють протягом усього часу проходження цими особами державної служби, а деякі починають діяти після припинення чи звільнення з державної служби.
Під час навчання обговорювалось питання дотримання вимог статей 22-27 Закону України «Про запобігання корупції» в частині забезпечення обмежень та заборон встановлених для державних службовців.
Під час заходу вивчені та проаналізовані обмеження щодо можливого використання службових повноважень чи свого становища посадовими особами управління.
Опрацьовано та обговорено питання запобігання одержанню неправомірної вигоди або подарунка та поводження з ними, розглянуто кваліфікаційні характеристики термінів «неправомірна вигода» та «подарунки», наведено приклади у яких випадках подарунок може бути неправомірною вигодою.
Наприкінці заходу присутнім наголошено, що за допущення вчинення корупційних правопорушень та правопорушень пов’язаних з корупцією особа притягується до дисциплінарної, адміністративної, цивільно-правової та кримінальної відповідальності.