Як роботодавець проводить виплату допомоги по тимчасовій непрацездатності?

Чи належить допомога по тимчасовій непрацездатності до фонду оплати праці? У які строки роботодавець має виплатити застрахованій особі, яка працює на умовах трудового договору, таку допомогу?

 Роз’яснює головний спеціаліст Директорату норм та стандартів гідної праці Міністерства розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України Оксана Гузенко (газета «Праця і зарплата», № 13 (32) від 08 квітня 2020 року).

 Основні засади оплати праці працівників, які перебувають у трудових відносинах на підставі трудового договору з підприємствами, установами, організаціями усіх форм власності та господарювання, та структуру заробітної плати визначає Закон України «Про оплату праці» і розроблена відповідно до нього Інструкція зі статистики заробітної плати, затверджена наказом Державного комітету статистики України від 13.01.2004 №5 (далі  Інструкція).

Згідно з нормами Закону та Інструкції заробітна плата складається з основної заробітної плати, додаткової заробітної плати, інших заохочувальних та компенсаційних виплат.

Щодо допомоги по тимчасовій непрацездатності, то відповідно до п.3.2 Інструкції такі грошові суми не належать до фонду оплати праці.

Згідно зі ст.30 Закону України «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування» (далі – Закон) матеріальне забезпечення за соціальним страхуванням у зв’язку з тимчасовою втратою працездатності застрахованим особам, які працюють на умовах трудового договору (контракту), призначається та надається за місцем роботи.

Фінансування страхувальників  для надання матеріального забезпечення застрахованим особам проводиться робочими органами Фонду соціального страхування України (ст.34 Закону).

Строки розгляду документів, призначення та виплати матеріального забезпечення за соціальним страхуванням у зв’язку з тимчасовою втратою працездатності визначено ст.32 Закону.

Відповідно до п.1 ч.2 ст.32 Закону допомога по тимчасовій непрацездатності застрахованим особам, які працюють на умовах трудового договору (контракту), виплачується в найближчий після призначення допомоги строк, установлений для виплати заробітної плати.

Отже, роботодавець проводить виплату допомоги по тимчасовій непрацездатності після надходження фінансування від Фонду соціального страхування України в найближчий строк виплати заробітної плати (за першу або за другу половину місяця).

 

 

 

 

Державна служба України з питань праці

 

 

  

Департамент соціального захисту населення Кіровоградської обласної адміністрації 

 

 

 Управління Головдержслужби України в Кіровоградській області

 

ОУНБ Д.І. Чижевського (іноформаційна платформа з питань праці)