В Управлінні Держпраці у Кіровоградській області проведено чергове навчання з питань дотримання антикорупційного законодавства
Головний спеціаліст з питань запобігання та виявлення корупції Управління Держпраці у Кіровоградській області Ангеліна Мусієнко 15 жовтня 2019 року провела навчання з питань запобігання корупції для працівників Управління Держпраці у Кіровоградській області (далі – Управління).
Під час навчання А.Мусієнко зазначила, що 02 жовтня 2019 року Парламент схвалив зміни до Закону України «Про запобігання корупції». Ці зміни не тільки змінюють структуру управління НАЗК, але й значно розширюють обсяг інформації, яку необхідно буде відображати у декларації, повідомленні про суттєві зміни у майновому стані.
Крім того, А.Мусієнко нагадала про обов’язок подання повідомлень про суттєві зміни у майновому стані, що встановлено ст..52 Закону України «Про запобігання корупції».
Присутніх ознайомлено з криміналістичною характеристикою одержання неправомірної вигоди службовою особою. Зазначено, що відповідно до п.1 ч.1 ст.1 Закону України «Про запобігання корупції», неправомірна вигода – це грошові кошти або інше майно, переваги, пільги, послуги, нематеріальні активи, будь-які інші вигоди нематеріального чи негрошового характеру, які обіцяють, пропонують, надають або одержують без законних на те підстав.
Найпоширеніший злочин серед посадових зловживань державних службовців – це одержання неправомірної вигоди. Майже у 80% випадків одержання неправомірної вигоди пов’язане із учиненням інших посадових злочинів (зловживання владою або службовим становищем, перевищенням влади або службових повноважень, службове підроблення, службова недбалість тощо).
Одержання неправомірної вигоди як один з тяжких злочинів, що вчиняються службовими особами має криміналістичну характеристику.
Криміналістична характеристика злочинів, передбачених ст. 368 КК України включає в себе такі елементи:
1) предмет посягання;
2) спосіб злочину;
3) особу типового злочинця;
4) особу типового потерпілого;
5) обстановка вчинення злочину (місце і час, знаряддя і засоби).
Всі ці елементи є складовими цілісної системи, і пов’язані між собою.
За вчинення корупційних правопорушень в Україні встановлено кримінальну відповідальність. Неправомірна вигода є предметом групи злочинів, які отримали назву «корупційні злочини», перелік яких надано в примітці до ст. 45 Кримінального кодексу України. Неправомірна вигода замінила собою традиційне для кримінального права поняття «хабар». У кримінальному законодавстві мінімального розміру неправомірної вигоди не встановлено!