Фахівцями Управління проведено семінар-наради з питань охорони праці та попередження травматизму для працівників закладів освіти - ЦДПУ ім. Володимира Винниченка та ЦНТУ
Фахівці відділу нагляду в АПК та СКС Управління Ірина Бутенко та Лілія Трубчанінова провели семінар-наради з питань дотримання вимог охорони праці та профілактики виробничого травматизму із технічними працівниками Центральноукраїнського педагогічного університету ім. Володимира Винниченка та Центральноукраїнського національного технічного університету. На семінар-нараді були присутні технічні працівники закладів, начальник відділу охорони праці Центральноукраїнського національного технічного університету Галина Горбачова та інженер з охорони праці Центральноукраїнського педагогічного університету ім. Володимира Винниченка Сергій Дишловий.
Враховуючи те, що заклади освіти є установами великої кількості скупченості людей різного віку, увагу аудиторії було зосереджено на наступні аспекти галузі охорони праці: документальне оформлення охорони праці, безпечне виконання робіт на харчоблоках та інших об’єктах закладів.
Ірина Бутенко наголосила на розробленні та впровадженні заходів щодо профілактики виробничого травматизму, посилення контролю за станом охорони праці в закладах, забезпеченні дотримання посадовими особами та працівниками вимог законодавчих та нормативно-правових актів з охорони праці. Особливу увагу учасників було звернено на такий вид нещасних випадків в соціально-культурній сфері, як падіння. Серед основних моментів, на які слід звертати увагу, щоб уникнути падіння є стан взуття, у зимовий період безпечне пересування територією ( контроль за посипанням доріжок, відгортання снігу, вільна прохідність шляхів руху), фактор залишкової вологості поверхні, позначення небезпечних ділянок, які можуть стати причиною падіння та до предметів, що розміщені на висоті повинен бути вільний доступ без ухилів, за необхідністю користуватись стрем’янками, які мають бути справними й безпечними. При цьому не можна використовувати стільці, столи, інші випадкові предмети.
Лілія Трубчанінова розповіла про безпечне виконання робіт при використанні машин, механізмів, устаткування, яке застосовується в закладах, а саме: харчоблоки, ліфти, роботи, які виконуються на висоті вище 1,3 м, тощо.
Тож основним завданням інженерів з охорони праці закладів є оцінка ризиків небезпечних чинників у виробничому процесі закладів та недопущення травматизму його учасників.
У семінарі прийняли участь понад 50 працівників закладів.
Під час конструктивного діалогу надані роз’яснення на усі питання, що задавалися та працівники закладів отримали інформаційні листи Управління Держпраці у Кіровоградській області «Обережно! Падіння!».